Donanım

Retina ekranın bir sonraki durağı : Apple TV

Apple Retina Display HD TV üretecek!


Apple neden HD TV üretecek?  Display ekran teknoloji CEO'su Raymond Soneria'ya bazı sorular yöneltildi. Bu haftanın başlarında 13-inç Retina ekran MacBook Pro'nun da çıkış tarihi açıklanmıştı.

Soneria'nın açıklamalarına göre Apple bütün ürünlerine Retina yerleştirmeyi düşünüyor, Apple Tv de dahil olmak üzere. Bu teknolojinin renk yoğunluğuyla ve görüş güzelliğiyle Apple cihazlarında Retina Display ekran olmasını önemsiyor. iPad 3 ile başlayan Retina geleneği Apple'ın sonraki cihazlarında da devam edecek şeklinde açıklıyor.
1342344913_ipad-retina-display-comparison.jpg

Apple TV ile kullanıcılar kişisel fotoğraflarını, TV programlarını, filmleri ve videoları yüksek kalitede izlemenin keyfine varacak. Apple'ın iPhone ve iPad cihazlarında kullandığı IPS ekran da diğer cihazlar arasında kalitesini belli ediyordu. Retina ekranın çıkışıyla AMOLED ekranlardan bahsedilmiyor bile. Her zamanki gibi Apple yine en başta ilerliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.