Donanım

Samsung, Microsoft Surface katili bilgisayarlarını açıkladı

Samsung, Galaxy Notebook 9 Pen ve Samsung Defter 9 bilgisayar modellerini tanıttı.

Samsung, Microsoft Surface katili bilgisayarlarını açıkladı

Samsung, hepsi de Windows 10 tarafından desteklenen ve Microsoft'un kendine has Surface modellerine alternatif olarak hizmet edebilen üç yeni cihazı tamamladı.

Öncelikle, S Pen kalemi ile birlikte gelen Samsung Notebook 9 Pen, bir dizüstü bilgisayar ya da tablet olarak kullanılmasını mümkün kılan konvertibl menteşe kullanan bir cihaz.

S Pen, 0.7mm ucu ile 4.096 basınç seviyesi sunar ve yazı ve çizimde daha doğal olması için eğim algılama sağlar. Tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi, S Pen Air Command, kalemi dizüstü bilgisayardan çıkarıp otomatik olarak uygulamaları hızla başlatmanıza olanak tanır.

Cihaz, 8. nesil Intel Core i7 yonga ile güçlendirilmiş ve 16GB DDR4 RAM'e ve 512GB depolama alanına sahip. Entegre Intel HD grafik özellikli ve dokunmatik desteği olan 13.3 inçlik bir full HD ekranı kullanıyor. USB-C, USB 3.0 ve HDMI gibi çeşitli bağlantı seçenekleri var. Ayrıca, güvenlik için parmak izi sensörü de bulunuyor.

Microsoft'un kendi Surface Dizüstü bilgisayarına rakip olan Samsung Defter 9'un 2018 baskısı da tanıtıldı. Bu sefer, Samsung modeli 13.3 ve 15 inç ekranlı iki farklı konfigürasyona ve modellere bağlı olarak farklı özellikler sunuyor.

Örneğin, her ikisine de i7 yongaları ve 16GB RAM ve 1TB SSD depolama birimi ile güç verilirken, 15 inçlik versiyonda Intel HD grafik kartı ve NVIDIA GeForce X150 bulunuyor.

Bu sefer dokunmatik ekran yok, ancak kalemli modelinde olduğu gibi aynı bağlantı seçenekleri ile birlikte bir parmak izi algılayıcısı sunuluyor. 15 inçlik dizüstü bilgisayar aynı zamanda bir Thunderbolt 3 portu ile birlikte geliyor.

Tüm yeni modeller önümüzdeki ay Las Vegas'ta düzenlenecek olan CES 2018 fuarında sergilenecekken, Kore'deki satışlar bu ay başlıyor. 2018 yılında diğer ülkelerde satışa sunulacak.

Aşağıdan galerimize giderek yeni bilgisayarın görüntülerini inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.