Samsung 450 MP kamera geliştirmek için ticari marka başvurusu yaptı!

İddiaya göre teknoloji devi 450 MP’lik bir kamera geliştiriyor. Haberimizin detaylarına yazımızın devamından hep birlikte göz atalım!

Samsung 450 MP kamera geliştirmek için ticari marka başvurusu yaptı!

Samsung'un, bilindiği üzere geçtiğimiz yıl 600 MP kamera üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Peki bu sızıntı nasıl ortaya çıktı? Samsung’un sensör biriminde görev yapan başkan yardımcısı John Yong-In Park'ın, bir blog yazısında Samsung’un kameralardaki nihai hedefinin 600 megapiksele ulaşmak olduğunu açıklaması ile bu söylenti hızla yayılmıştı! Şimdi de 450 MP kamera üzerinde çalıştığına dair iddia ortaya atıldı!

Samsung 450 MP kamera geliştirmek için ticari marka başvurusu yaptı!

Telefonlardaki piksel savaşları hiç bitmeyecek gibi duruyor! Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni nesil akıllı telefonlarında yer alacak 200 MP’lik kamera sensörünü geçtiğimiz ay tanıtmıştı. Düşük piksel büyüklüğüyle kamera boyutunu da azaltmayı sağlayacak olan sensör, en küçük boyuttaki piksellere ev sahipliği yapıyor.

Geçtiğimiz yıl, bir Samsung çalışanın blog yazısında bahsetmesi üzerine, şirketin 600 MP kamera üzerinde çalıştığına dair söylentiler hızla yayılmıştı. Ancak bugün ortaya çıkan iddialara göre Samsung, 450 MP kamera geliştirmek için ticari marka başvurusu yaptı. Hatta piyasaya süreceği 450 MP sensörün kod adı bile belli; Hexa2pixel.

Samsung 450 MP kamera geliştirmek için ticari marka başvurusu yaptı! - Resim : 1

Dünyaca ünlü teknoloji üreticisi Samsung’un kısa bir zaman önce kendi ülkesi Güney Kore’de KIPRIS ile Hexa2pixel ticari markasını güvenme altına almak için bir başvuru yaptığı ve aynı ticari marka başvurusunun TMView aracılığıyla Avrupa’da da yapıldığı ortaya çıkmıştı. Bu ticari marka başvurularının 450 megapiksel çözünürlük için yapılmış olabileceğini tahmin ediliyor.

Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? 450 MP bir telefon için abartı mı yoksa gerekli mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.