Donanım

Samsung, 5 Ar-Ge merkezi oluşturacak

Güney Koreli üretici Ar-Ge çalışmaları için kaynak aktarımını artırırken, beş yeni tesis daha yapacak.

Samsung, 5 Ar-Ge merkezi oluşturacak

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Samsung’u her ne kadar mobil dünyasında daha fazla görüyor olsak da, şirket teknolojinin birçok noktasında tüketicilere ürünler sunmaktadır. Halihazırda 335 bin civarında çalışanı olan Güney Kore merkezli şirket, Elektronik, Televizyon, Telefon, Bilgisayar, Otomotiv, Tıp, Uzay Araştırmaları gibi birçok alanda faaliyet göstermektedir. Samsung, gösterdiği faaliyetlerin yanı sıra sahi olduğu tesislerle bugün birçok tedarikini kendi fabrikalarında sağlayabilmektedir. Hatta şirket, Apple’ın bile önemli tedarik sağlayıcılarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

1372993556_samsung-20120208122622-20120216115429.jpg

Teknoloji devi Amerika’da (Silikon Vadisi) kuracağı tesisin yanı sıra ülkesi Güney Kore’de de beş yeni Ar-Ge (Araştırma-Geliştirme) merkezi kuracak. Söz konusu merkezlere tasarım çalışmaların yanı sıra yonga, ekran, bellek gibi bileşenlerin üretimleri sağlanacak. Sadece başkent Seul’de yapılacak tesiste 10 bin kişinin çalışacağı belirtiliyor. Merkezin 2015 yılında faaliyete geçeceği ifade edildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.