Donanım

Samsung, Android ve Windows 10 çalıştıran hibrit bir bilgisayar geliştiriyor

Teknoloji dünyasının lider kuruluşlarından Samsung, hibrit cihazı patent başvurusunda ortaya çıktı.

Samsung, Android ve Windows 10 çalıştıran hibrit bir bilgisayar geliştiriyor

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’ne yapılan bir başvuru Samsung’un hibrit bir cihaz üzerinde çalıştığını gösteriyor. Söz konusu bilgisayarın üzerinde büyük ekranlı bir telefonun yerleştirileceği (Galaxy Note serisi vb.) geniş bir yuva bulunuyor.  Samsung’un geliştirdiği dizüstü bilgisayar Windows 10 işletim sisteminin yanı sıra yuvaya yerleştirilen telefona ait işletim sistemini de çalıştıracak.

Kaynakların büyük bölümü bilgisayarın Androd ve  Windows 10 işletim sistemlerini çalıştıracağı iddiasını dillendirirken, Android’in masaüstü için gerekli olan çoklu görev işlevlerini henüz gerçekleştirecek seviyede olmadığı ayrıntısını unutmamak gerekiyor. 

Samsung’un Galaxy S6 ve S6 Edge’de Microsoft uygulamalarını ön yüklü sunması ve Windows 10’un mobil cihazlarla senkronize olabileceği, hibrit bilgisayarın sadece Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip büyük ekranlı  telefonları destekleyeceği ihtimalini de gündeme getiriyor.

Samsung’un hibrit bilgisayarı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?1432712433_samsung-dual-os-notebook-patent.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.