Donanım

Samsung ATIV tabletleri ekosistemi tamamlıyor!

Ativ Windows Phone 8 serisinin yeni adı olacak.


Samsung Ativ Smart PC ve Ativ Smart PC Pro olamk üzere iki adet Windows 8 bilgisayarını geçtiğimiz saatlerde IFA 2012'de duyurdu. İki tablet bilgisayarın özelliklerine bakacak olursak, 11.6 inç Full HD 1920x1080 piksel çözünürlük sunmaktadır. Smart PC Intel Atom çipiyle çalışırken Smart PC Pro Intel Core i5 içlemci ile çalışır.

Pro 256 GB SSD ve 128 GB dahili hafıza seçeneklerine, 4GB ve 2GB RAM seçeneklerine sahiptir. USB 3.0 destekleyen Smart PC'lerin USB 2.0 girişi de bulunmaktadır. Smart PC, Pro'ya göre daha incedir, Pro 11.9mm iken Smart PC 9.9mm inceliğe sahiptir. Ayrıca 13.5 saatlik batarya ömrü sağlar. İki cihazda da mikro SD ve mikro HDMI girişi bulunur.

Ativ Smart PC ve Smart PC Pro Windows Phone 8 ile geliyor ve Samsung'un S-Pen cihazıyla kullanılabiliyor. Yeni S Pen 1024 seviye basınç duyarlılığına sahiptir ve bambaşka bir deneyim yaşatır.

İki tablet de kutudan çıktığında bazı uygulamalarla gelmektedir, örneğim Samsung S Note ve bazı S Pen uygulamaları. Samsung tabletlerin fiyatlarıyla ilgili henüz bilgi vermedi. Detayların yakında ortaya çıkması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.