Donanım

Samsung Gear IconX ve S Health, sağlıklı yaşamda birleşiyor

Samsung’un kablosuz Gear IconX kulaklıkları, egzersizi kaydetme ve kalp atışı ölçümü gibi fitness takip özelliklerinin yanı sıra Bluetooth üzerinden en üst kalitede müzik dinleme deneyimi de sunuyor.


Samsung Electronics, kablosuz kulaklık Gear IconX ile kullanıcılara sağlıklı yaşam seçenekleri sunan S Health uygulamasının muhteşem uyumunu duyurdu.

Formda kalmak için egzersizi aksatmayanlar ve düzenli spor yapanlar, kişisel sağlık verilerinin etkin bir egzersiz için büyük önem taşıdığını bilir. Samsung’un S Health uygulaması ile birlikte çalışmak için tasarlanan kablosuz ve herhangi bir cihaza bağlanmaya gerek duymayan Gear IconX kulaklıkları, kullanıcıları egzersizlerini ideal hale getirebilmeleri için gereken bilgiyle donatarak onlara kapsamlı bir fitness verisi sağlıyor.

1475662586_1475656011geariconxkeyvisual2.jpg

Samsung Baş Mühendisi Jiyoung Kong, fitness takip sisteminin nasıl çalıştığını şöyle açıkladı:

“Gear IconX sabit bir ivme sensörü ve bir işlemci içeriyor. Sensör hareketinizi algıladığında, işlemci bu bilgiye dayanarak hızı ve mesafeyi hesaplıyor. Bileklik tipi fitness takip cihazları, genellikle kollarınızın ne kadar sallandığını ölçer. Gear IconX ise kulağa takılan bir cihaz olduğu için bu takibi başınızın ne kadar sallandığını kaydederek yapıyor.”

1476104135_1476097844geariconxlifestyle3.jpg

Samsung’un Servis Ar-GE Ekibi Kıdemli Mühendisi Kidong Hong; Gear IconX kulaklıklarını “tasarımı sade, yetenekleri büyük” bir cihaz olarak tanımlıyor. Egzersizi kayıt etme ve kalp atışı ölçümü gibi fitness takip özelliklerinin yanı sıra Bluetooth üzerinden en üst kalitede müzik dinleme deneyimi bu yeteneklerin başında geliyor.

Gear IconX’in ses kılavuzu, egzersizle ilgili süre, mesafe ve hızın yanı sıra kalp atışı ve yakılan kaloriye ilişkin bilgi veriyor.Gear IconX’i S Health uygulaması ile birlikte kullandığında sağlıklı yaşam alışkanlıklarıyla ilgili daha güncel ve kapsamlı bilgiler sağlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.