Donanım

Samsung, Gear VR’a özgü web tarayıcısı duyurdu

Samsung sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR'a özel bir internet tarayıcısı duyurdu. Gözlük sahipleri uygulamayı bu ay içerisinde indirebilecek.


Samsung sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR için optimize edilmiş “Samsung Internet Gear VR” internet tarayıcısını duyurdu. Sanal gerçeklik gözlüğü kullanıcıların gözlüğe uygulama ya da diğer üçüncü parti içerik indirmeden internette gezinmesini ve videolar izlemesini mümkün kılacak. 

1449064556_2.jpg

360 derece ve 3D videoların yanı sıra HTML5 videolarını da destekleyen tarayıcı kullanımı basit bir arayüze sahip. Gear VR üzerindeki touchpad aracılığıyla kontrol edilen tarayıcı; erişim tuşları, basitleştirilmiş bir klavye ve  “Bakış Modu” sayesinde arayüz kullanımında kullanıcıları neredeyse hiç zorlamıyor.

Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy Note 4 ve Galaxy Note 5 ile uyumlu olan Gear VR için web tarayıcı aralık ayında Oculus Store’da yayınlanacak. 

1449064665_4.jpg

1449064673_5.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.