Donanım

Samsung LCD ürünler için yeni şirket kuruyor

Smsung LCD ürünlerindeki yavaşlama nedeniyle bu rekabette yerini korumak için Samsung Ekran Company Ltd. adında yeni şirket kurdu.

Samsung LCD ürünler için yeni şirket kuruyor

Firma 1 Nisanda Samsung Ekran Company Ltd. adında yeni bir şirket başlatacağını söyledi. Hamle için hissedarların onayı gerekiyordu.

1329724591_5850855672951231.jpg

Bir dönem LCD ürünler için talepler yavaşladı ve kar oranı düşmüştü. Samsung bu rekabette yerini korumak için yeni teknolojilere odaklanmak istediğini söyledi.

Samsung LCD işletme başkan yardımcısı Donggun Park yaptığı açıklamada yeni şirket bize daha hızlı iş kararları almamızı ve müşterilerin ihtiyaçlarına daha hızlı cevap vermemizi sağlayacak dedi."Sektördeki rekabet geliştirmeleri sayesinde, pazar için üstün ürünler ve hizmetler sunmaya devam edecektir," diye ekledi.

Dünya çapındaki LCD üreticileri  son yıllarda zor bir dönemden geçmektedir. Samsung bu sektörde dünyanın en büyük LCD ekran yapımcısı ve piyasada yavaşlama olduğu zaman en çok etkilenen firma olması normal bir durum.

1329724616_benucuzsamsunglcdtvle-22d45089361.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.