Donanım

Samsung resmen dünyaya meydan okuyor

Samsung şu ana kadarki en iyi 4. çeyrek kar raporunu sunuyor. Artan çip talebi nedeniyle Güney Koreli teknoloji devi oldukça iyi kazanç elde etti.

Samsung resmen dünyaya meydan okuyor

Samsung Electronics üç aylık kazanç kılavuzunu yayınladı. Ortaya çıkan rakamlar Kore devi için harika görünüyor. Faaliyet karı 13,7-13,9 trilyon KRW (11,38-11,55 milyar $) aralığında olacak. Bu da 2017'nin dördüncü çeyreğinden bu yana en iyi sonuç.

Geçen yıla göre %52'lik bir artış var ancak bazı analistler daha da yüksek bir sıçrama bekliyorlar. Kâr artışı, Ekim ve Aralık 2021 arasındaki yonga talebinden geliyor. Bu çeyrekte bellek yongalarının fiyatları düştü, ancak Samsung müşterilerinden gelen talep hem DRAM hem de NAND yongaları için arttı.

Samsung resmen dünyaya medyan okuyor

samsung

Kâr beklentileri mobil işletme için pazarlama maliyetleri ve yeni ekran panelleri için artış maliyetleri gibi çeşitli sebeplerden kaynaklanıyor ve bunların gelirleri önümüzdeki üç aylık dönemde muhasebeleştirilecek. Mali sonuçların tam dökümünün bu ayın sonunda olması bekleniyor.

Analistler konuyla ilgili olarak, "Önceki endişelerin aksine, yarı iletken endüstrisi, hem bellek hem de bellek dışı sektörlerdeki müşterilerden gelen talepte önemli bir artış görecektir" ifadelerini kullandı. "Aralık itibariyle, Amazon, Microsoft (MSFT.O) ve Meta (FB.O) gibi Kuzey Amerika'daki büyük veri merkezi şirketleri, bellek yongası siparişlerini istikrarlı bir şekilde artırdı. Samsung da en karlı şirketler arasında yer alıyor."

Yorumlar
Selin köse
Samsung çok güvenilir mükemmel teknoloji harikası bir Marka
Cevapla
furkan
8 yıldır samsung kullanıyorum pillerei en az 3 gün götürüyorum işletimi hızlı ,sağlam ve lphone gibi para tuzağı değil lphoneden daha çok özelliği var ve daha ucuz
Cevapla
Özgür
Medyan mı okuyor
Cevapla
defra
samsung almak aptalliktir. yazilim desteği bitince bir cok ozellik oluyor. Kapanma sayacı ve knox atınca islemci cekiirdeklerinin son ikisinin kapatilmasida cabasi. Hilekar samsung. Onca yildir pilleri 2 günu gecemiyor. Arge mi yapmiyor yoksa bilinçli pil konusunda birsey yapmıyor. Chaton kumanda kızil otesi gibi birçok özelligin kaldirilmasida cabası.Çok satmak ve cok kar için müşteriyi aptal yerine koyan tek marka.
Cevapla
Fısfıs
Gerçekten pilin 2 günden fazla gitmesini mi bekliyorsunuz.
Yorumcu
Sen alma zaten,! Ne lazim size teknoloji
ALPER
Apple dan Samsunga geçtim çok memnunum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.