Donanım

Samsung Series 7 - İnceleme

İşte Samsung Series 7 oyun bilgisayarları!


Artılar: İyi performansa sahip işlemci ve grafikler, başarılı görüntü sunan ekran, işlevsel girişler ve bir çok özellikleriyle kullanıcılara bir oyun bilgisayarından beklediğiniz her şeyi sunuyor.

Eksiler: Samsung Series 7 laptoplarındaki sizleri düşündürecek noktalardan biri fiyatı diyebiliriz.

NVIDIA'nın son çıkan grafiklerinden sonra bir çok büyük ekranlı mega laptoplar üretildi. Ivy Bridge i-serisinde işlemcilere sahip, genellikle dört çekirdekli bilgisayar ya da çift çekirdekli ultrabooklara şahit olduk.


Yeni işlemcili laptoplar genellikle fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Bu büyük oyun bilgisayarları fiyatına rağmen etkileyici özellikler sunarak kullanıcıları büyük oranda kendine çekmeyi başardı.


Samsung'un Series 7 oyun bilgisayarları da bunlardan biri oldu. Samsung Series 7 Origin, Alienware ve Asus gibi markaların laptoplarına meydan oıkuyor. Lafı fazla uzatmadan bilgisayarın özelliklerine değinecek olursak, dört çekirdekli Core i7-3610QM işlemci, 16 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 675M grafikler, 750 GB hard disk ve 1920x1080 piksel çözünürlüğe sahip 17 inç ekran.


Evet ağırlığı oldukça fazla (9 pound) ve evet malesef yaklaşık 2000$. Son olarak da evet biraz kötü bi4r tasarıma sahip. Ancak özellikleri de bir o kadar çekici diyebiliriz.


2.3 GHz işlemci, Intel HM77 çip setiyle çalışıyor ve Windows 7 Home Premium (64 bit) ile geliyor.Dıştan bakıldığında siyah, büyük ve parlak bir kutu olarak tanımlayacağınız laptop özellikleri ve performansıyla özellikleri oyun severler için güzel ancak pahalı bir seçenek. Fiyatı 1899$ civarında.


Daha önce incelediğimiz 'ten sonraki Razer Blade modeliyle benzer özelliklere sahip olarak geliyor. Klavyesindeki ışıklı yapı oyun bilgisayarlarında alışık olduğumuz bir durum ve karanlıkta klavyeyi seçebilmenizi kolaylaştırıyor. 17.3 inç ekranın görüntü olarak muhteşem bir deneyim sunmasının yanında çok iyi bir de ses sistemine sahip.


Ön kısımda 2.0 mega piksel web kamerası var ve 2 USB 3.0, 2 USB 2.0, SD, HDMI girişleri, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, Bluray ve ekran kartı girişi yer alıyor. Bir oyun bilgisayarından çok iyi bir batarya beklemiyoruz. 2 saat 33 dakika kullanım sunan Samsung Series 7 bizi şaşırtmıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.