Samsung Smart Monitor M80D, CES 2024'te tanıtıldı

4K ekran, bulut oyun desteği ve daha fazlasını sunan Samsung Smart Monitor M80D, CES 2024'te teknoloji severlerin beğenisine sunuldu.

Samsung Smart Monitor M80D, CES 2024'te tanıtıldı

CES 2024'te Samsung, bir dizi yeni monitör sergiledi. Bunlardan biri de Samsung Smart Monitor M80D oldu. Bu cihaz, 2023'te piyasaya sürülen Smart Monitor M8'in güncellenmiş bir versiyonu. Yeni model, selefine oldukça benzer özelliklere sahip. Samsung Smart Monitor M80D, 32 inç büyüklüğünde 4K (3840 x 2160 piksel) bir LCD panele sahip. Ekran, Samsung'un neredeyse tüm ekran ürünlerinde (TV ve monitörler) olduğu gibi HDR10+ standardını destekliyor.

Monitör, çift hoparlöre ev sahipliği yaparken, Samsung'un SlimFit kamerası da cihazla birlikte geliyor. Cihaz, USB Tip-C portlarına ek olarak WiFi ve Bluetooth bağlantı seçeneklerine de sahip. Yazılım tarafında ise Tizen işletim sistemi ile çalışıyor ve tüm önde gelen içerik akış platformlarını destekliyor. Ayrıca, Samsung Oyun Merkezi'ne de sahip olan monitör, Xbox Game Pass, NVIDIA GeForce Now, Amazon Luna gibi hizmetler üzerinden bulut oyun imkanı sunuyor.

Samsung Smart Monitor M80D, CES 2024'te tanıtıldı

Microsoft 365 ve Samsung DeX gibi üretkenlik araçlarına da destek veriyor. Samsung Galaxy ekosistem ürünleriyle, örneğin akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve Galaxy kablosuz kulaklıklarla sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Özellik seti nedeniyle, monitör PC'nin yerine geçebilecek bir cihaz olarak pazarlanıyor. Hızlı ve kesintisiz bir internet bağlantınız varsa, Samsung Smart Monitor M80D, ikincil amaçlar için iyi bir anlaşma gibi görünüyor. Samsung, en son Smart Monitor M80D'nin fiyatını henüz açıklamadı. Ancak selefine bakılırsa, muhtemelen yaklaşık 700 dolar civarında bir maliyeti olacak.