Donanım

Samsung, SmartThings ile evlerimizi akıllandıracak!

Samsung 2016 yılı itibariyle SmartThings donanımını ve uygulamasını kullanıma sunacak!

Samsung, SmartThings ile evlerimizi akıllandıracak!

Geçtiğimiz dönemde SmartThings adında bir donanım tanıtılmıştı. Bu donanım sayesinde evlerimizde pirizlerden tutun da kombi termostatına kadar birçok ürün akıllanabiliyordu. Hatta gaz dedektörünü bile cep telefonumuzdan takip edebiliyorduk. Bu donanım son günlerin en popüler konularından birisi olan "Nesnelerin İntenreti (IoT)" noktasında kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlıyordu.

1451392451_smartthings-792x446-1.jpg

Samsung'da SmartThings adındaki bu platformu televizyonlarına entegre ederek 2016 yılı ile birlikte evlerimize getirmeye hazırlanıyor. Burada yanlış anlaşılma olmasın zira Samsung bu platforma sadece yazılımsal olarak destek verecek. SmartThings donanımlarının dışarıdan alınarak TV'lere tanıtılması gerekecek. 

1451392463_samsung-smarthome-tv-hub-840x364-1.jpg

Samsung SmartThings ile farklı kullanıcı deneyimlerini kullanıcılarıyla buşuşturmaya hazırlanıyor. Sinema Mod ile ışıkların ve ses sitemlerinin otomatik olarak ayarlanan düzene geçiş yapacağı bu sistemi birçok insanın heyecan içinde beklediğinden eminiz. 

Peki siz evinizde eşyalarla internet üzerinden haberleşmeye hazır mısınız?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.