Samsung TV'ler artık evinizin kontrol merkezi olacak

Eviniz Samsung ve SmartThings uyumlu ürünlerle doluysa, gelecek bir özellik hayatınızı kolaylaştırabilir.

Samsung TV'ler artık evinizin kontrol merkezi olacak

Şirket, Las Vegas'ta düzenlenen CES 2024 basın toplantısında, akıllı ev kontrollerini TV'nin arayüzüne dahil eden Now+ adlı yeni bir hizmeti tanıttı. Bu sayede hem elektrik anahtarlarınızı ya da klimalarınızı televizyonunuzdan görüp kontrol edebilecek, hem de telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanabileceksiniz. Şirket ayrıca, özelleştirilebilir olan ve Samsung ve Bixby'nin SmartThings cihazlarınız aracılığıyla sizin hakkınızda sahip olduğu tüm bilgilere dokunarak ilgili uygulamalara ulaşmanızı kolaylaştıran Daily+ adlı bir özelliği de tanıttı.

Samsung'a göre bu, TV'lerin menzil içindeki akıllı telefonları tespit etmesine ve bunları uzaktan kumanda olarak kullanmasına olanak tanıyacak. Yeni SmartThings TV Hızlı Paneli "temel işlevleri" gösterecek şekilde kaydırılarak cihazları yönetebilir, kameraları görüntüleyebilir ve "içerik görüntülemeden ödün vermeden" telefonunuza ping atabilirsiniz.

Samsung TV'ler artık evinizin kontrol merkezi olacak

Şirket ayrıca, yaklaştığınızda TV'nizin açılacağı ve "cihazlarınız ve ev aletleriniz hakkında kritik bilgilerin" gösterileceği bir özelliği de açıkladı. Platform ayrıca, ilgili tüm uyumlu cihazlara sahipseniz "evinizin kamera beslemesini, sıcaklığını ve çamaşır yıkama işleminizde kalan süreyi" de görüntüleyebilir.

Bu özelliklerin ne zaman geleceği, hangi TV'lerin ve cihazların uyumlu olduğu ve uzaktan kumanda özellikleri, bunlar için Samsung akıllı telefon kullanmanız gerekip gerekmediği gibi  ayrıntılar henüz çok az. SmartThings'in Matter standardıyla uyumlu olduğunu belirtmekte fayda var, bu nedenle oldukça geniş bir dizi bağlı cihazın onunla çalışacağını varsayabiliriz.