Samsung Xiaomi ve Apple kullanıcılarını da mutlu edecek

Samsung bir süper şarj aleti üzerinde çalışıyor. Şirketin yeni sunacağı şarj aleti ile ürünlerinizi şarj etmek için farklı farklı adaptörler taşımanıza gerek kalmayabilir.

Samsung Xiaomi ve Apple kullanıcılarını da mutlu edecek

Samsung, akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve daha fazlası gibi çeşitli mobil bilgi işlem ürünleri sunmanın yanı sıra birçok elektronik çevre birimi ve aksesuar da satıyor. Şimdi, şirket görünüşe göre tüm bu ürünleri hızlı şarj edebilen yeni bir şarj cihazı üzerinde çalışıyor. Samsung'un yeni şarj cihazı her cihazı şarj edebilme kapasitesine sahip olabilir.

Söz konusu şarj cihazı, Güney Koreli teknoloji devinin Power Adapter Trio olarak adlandıracağı bir çeşit süper şarj aleti olabilir. Adından da anlaşılacağı gibi, tüm cihazlarınızı birlikte şarj etmenin bir yolunu sunan bir şarj adaptörü olacak. Böylece birden fazla adaptör taşımak zorunda kalmazsınız. Başka bir deyişle, özellikle seyahat eden ve hareket halinde olanlar için oldukça faydalı bir ürün olacak diyebiliriz.

Samsung Xiaomi ve Apple kullanıcılarını da mutlu edecek

Samsung Xiaomi ve Apple kullanıcılarını da mutlu edecek

Şu an itibariyle, şarj cihazı birkaç Avrupa web sitesinde satışa sunuldu, ancak şirket henüz bu ürünü resmi olarak duyurmadı. Adaptör üç bağlantı noktası (1x 65W USB Type-C , 1x 25W USB Type-C ve 1x 15W USB Type-A) içerdiğinden maksimum güç çıkışının 65W veya 105W olup olmayacağı bilinmiyor. Avrupa web sitesi listeleri, 56 Euro fiyat etiketini (kabaca 63 ABD Doları) fiyat etiketi ortaya koyuyor.

Bu özellikler doğruysa tüm cihazlarınızı aynı ürünle şarj edebileceksiniz. Ancak, ürün henüz resmi olarak piyasaya sürülmedi, bu nedenle şimdilik ülkemize gelip gelmeyeceği ya da ne zaman resmiyet kazanacağı belli değil.