Donanım

Samsung, yeni Lityum polimer bataryaları için 17 milyon dolar ödeyecek!

Samsung, Seeo adlı lityum polimer pil üreticisi firmayla anlaşmaya vardı.

Samsung, yeni Lityum polimer bataryaları için 17 milyon dolar ödeyecek!

Kullanıcılar tarafından sürekli şikayet edilen ve patlamalarıyla ünlü bataryaları ile eleştirilen Samsung, bataryalarını güvenli ellere devretmeye karar vermiş görünüyor. Samsung'un Kaliforniyalı şirket Seeo ile yaptığı 17 milyon dolarlık anlaşmaya göre, bundan sonra Samsung’un pillerini bu şirket üretecek.

1418218527_img20141210153420.jpg

Elektrikli ve hibrit otomobillere, enerji şebekelerine ve telekom altyapısı sağlayan kuruluşlara pil üretmesiyle bilinen Seeo firmasının yeniden doldurulabilir pilleri, kendine özgü yanmaz polimer elektrolit teknolojisi kullanıyor. Şirketin“DryLyte” adını verdiği teknolojinin, lityum iyon pillerdekine oranla daha uzun ömürlü ve daha güvenli olduğu belirtiliyor. Seeo firması, pillerinin boyut olarak geleneksel pillerden daha küçük olduğunu ve buna rağmen aynı performansı sergileyebilecek donanımda olduğunu belirtiyor.

Samsung’un lityum polimer pillerin üretimi için Seeo firmasıyla anlaşmaya varmış olsa da, hangi ürünlerinde ve ne zaman kullanıma sokacağına dair henüz bilgi bulunmuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.