Donanım

Samsung yeni nesil kavisli (Curved) monitörlerini duyurdu!

Samsung Electronics, kavisli monitör ürün grubuna beş yeni modelin eklendiğini duyurdu.

Samsung yeni nesil kavisli (Curved) monitörlerini duyurdu!

Samsung Electronics, kavisli monitör ürün grubuna beş yeni modelin eklendiğini duyurdu. 29 inç SE790C, 31,5 inç SE590C ve 27 inç SE591C'nin ön plana çıktığı yeni model grubu   23,5 ve 27 inç SE510C'yle tamamlanıyor. En yeni kavisli monitör çözümleri grubu, tüketicilerin çoklu ortam eğlence ve çoklu görev ihtiyaçlarını karşılıyor.

Samsung Electronics'in yeni kavisli monitörlerinde sektör lideri Dikey Hizalama (Vertical Alignment - VA) paneli teknolojisi kullanılıyor. Bu teknoloji, optimal bir kavis seviyesi, üstün bir kontrast oranı ve önemli ölçüde azaltılmış bir arka aydınlatma sağlayarak görüntü kalitesini artırıyor. Bu yüksek performanslı paneller insan gözünün doğal kavisine uyum sağlayarak film ve oyun ortamlarında çepeçevre saran, sorunsuz ve rahat bir izleme deneyimi sağlıyor. SE590C, tıpkı SE790C gibi, izleyicilere sınıfının en iyisi 3000R (3000 mm kavis yarıçapı) kavis tasarımı sunuyor. SE591C ve SE510C'nin 4000R kavis yarıçapıyla birlikte, Samsung Electronics'in kavisli monitörlerinin yenilikçi tasarımı, daha az yansıma, daha az göz yorulması ve eşsiz bir konforla görüntüde hiçbir bozulmanın olmadığı bir seyir deneyimi sunuyor.

1427879320_samsungmonitor28129.jpg

Samsung Electronics Türkiye BT ürünleri Satış ve Ürün Grup Müdürü Pınar Kaçar yeni modeller hakkında şunları söyledi: "Çok sayıda tüketicinin ve kuruluşun daha rahat bir görüntüleme deneyimi için kavisli monitörlere yönelmesi   gösteriyor ki bu yıl kavisli monitör yılı olacak. Sektörün ilk LED kavisli monitörünün lansmanını gerçekleştirmiş bir şirket olarak, bu tam kavisli ürün grubunu piyasaya sürmemiz, kavis tasarımını ve görüntü kalitesini mükemmelleştirme, enerji verimliliğine ve müşterilerimizin beklediği daha doğal, zevkli görüntüleme deneyimi sağlayacak  yenilikçilik seviyesine ulaşma konularındaki taahhüdümüzü yansıtıyor."

1427879334_samsungmonitor28229.jpg

Göz koruyucu mod ve titreşim önleme teknolojisi ile göz yorulması azaltılıyor

Samsung Electronics'in yeni kavisli monitör grubu, görüntüleme konforunu daha da artıracak ileri özelliklerle donatıldı. Özellikle uzun süreli ekran kullanımına yönelik mavi ışığı azaltan göz koruyucu mod, mavi ışığın izleyicilerin gözleri üzerindeki zararlı etkilerini ve bu etkilerle bağlantılı göz yorulmasını azaltmaya yardımcı oluyor. Benzer şekilde, monitörlerin titreşim önleme işlevi, izleyicilerin gözlerini, standart monitörlerde yaşanabilen sürekli titreşimin yarattığı zorlanmadan koruyor. İzleyiciler, titreşim önleme teknolojisi sayesinde ekranlarını çok daha uzun süre ve gözleri daha az yorularak izleyebiliyorlar.

1427879349_samsungmonitor28329.jpg

Çepeçevre sarma hissi, görüntü kalitesi ve eğlence için, monitörlerin etkileyici statik kontrast oranları (SE590C'de 5000:1, standart modellerde 3000:1) ve yüksek parlaklık (SE590C ve SE591C için 350 cd/m2), daha derin siyahlar, tertemiz beyazlar ve daha parlak renklerle gerçeğe yakın görüntüler oluşturuyor. Monitörlerde, ayrıca, sahne değişikliklerini akıllı bir şekilde algılayan ve oyundaki hareketlerin görünürlüğünün geliştirilmesi için bulanık görüntüleri düzelten, renkleri iyileştiren ve kontrastı değiştiren bir oyun modu da mevcut. Bu özellikler bir araya geldiğinde izleyicilerin çoklu ortam içeriklerini daha canlı görüntü kalitesi, netlik ve yoğunlukla izleyebilmelerine olanak sağlıyor. Sürdürülebilir tasarımları, yeni kavisli monitör ürün grubunun daha zengin ve enerji açısından daha verimli bir deneyim sunma yeteneğini de pekiştiriyor. Monitörlerin yeni Eco-Saving Plus işlevi, ekran parlaklılığını azaltarak enerji verimliliğini artırıyor. İki standart manuel ayara ilaveten, (ekranın siyah kısımlarının parlaklığına bağlı olarak) enerji tüketimini yaklaşık yüzde 10 oranında azaltan bir otomatik ayar da mevcut.

Samsung Electronics'in 2015 yılı kavisli monitörleri:

·        SE790C Serisi – Samsung Electronics'in kavisli monitör portföyünün amiral gemisi olan 29 inç SE790C, sektör lideri bir 3000R kavis yarıçapı ve Wide Full High Definition (WFHD) çözünürlük içeriyor. SE790C, özellikle loş ortamlarda daha iyi bir görüntüleme ve çoklu görev deneyimi için sınıfının en iyisi olan 3000:1 statik kontrast oranı ve 21:9 ekran oranı sunuyor. Daha fazla konfor ve üretkenlik için, monitörün geliştirilmiş ergonomik tasarımı, Picture-by-Picture (PbP) ve Picture-in-Picture (PiP) 2.0 işlevlerine ek olarak, yüksekliği ayarlanabilir bir sehpa (height-adjustable stand - HAS) ve VESA montaj desteği de içeriyor.SE790C'nin entegre 7 watt'lık ikili stereo hoparlörleri, daha fazla rahatlık için yüksek kalitede ses ve zenginleştirilmiş çoklu ortam deneyimi sunuyor.

·        SE590C Serisi – Sınıfının en iyisi 3000R kavis yarıçapına ve 5000:1 kontrast oranına sahip olan 31,5 inç SE590C, daha geniş bir görüş alanıyla panoramik izlemeye benzer bir izleme yaratıyor ve yansımayı azaltarak daha fazla konfor sağlıyor. Monitör, 350 cd/m2 gibi yüksek bir parlaklıkla inanılmayacak derecede canlı görüntüler ve üstün bir görüntü kalitesi de sunuyor. Eğlenceyi bir üst seviyeye taşıyan monitör iki entegre 5W ikili stereo hoparlör ve tescilli bir ses motoruyla satışa sunuluyor.

·        SE591C Serisi – SE590C ile aynı gelişmiş kontrast oranını ve yüksek parlaklığı sunan 27 inç SE591C kavisli monitör, tüketicilere üstün seyir deneyimi sunuyor. En ileri teknolojiye sahip kavisli monitör, ekranı benzer boyutlardaki düz ekranlardan daha büyük gösteren bir 4000R kavis yarıçapıyla 3 boyutu andıran   yüksek etki oranı yaratıyor ve gözler üzerindeki  yükü azaltıyor. Monitör, müşterilerin taleplerine yanıt olarak, tamamen SE591C'ye özgü olan beyaz parlak gövdesiyle ayırt edici bir tasarıma sahip.

·        SE510C Serisi – 23,5 ve 27 inç modelleri mevcut olan SE510C giriş seviyesi kavisli monitörler, teknolojiden anlayan ve optimize edilmiş bir görüntüleme konforu arayan tüketiciler için ideal. Kavisli monitörler sınıfının en iyisi olan 3000:1 kontrast oranına ve 4000R kavis yarıçapına sahip.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.