Donanım

Samsung'dan 10 parmak dokunmatik ekran Ultrabook!

Samsung, Ultra Touch 5 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Samsung'dan 10 parmak dokunmatik ekran Ultrabook!

Ultra touch 5 Serisi Samsung ultrabook ailesinin yeni üyesi olarak piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Cihaz, 13.3 inç HD SuperBright 10 parmak dokunmatik ekran ve 3. nesil Intel Core işlemci ile çalışıyor. Ultrabook'un kolay sezgisel kullanımı için Windows 8'in dokunmatik-tabanlı ara yüzüne yer verilmiş.

Microsoft önümüzdeki günlerde Windows 8 işletim sistemini piyasaya sürecek. Windows 8'in çıkması ile dokunmatik özellikli dizüstü bilgisayarlara olan talebin artacağı düşünülüyor. Samsung ULTRA Touch 5 Serisi, bu talepleri karşılamak için 10 parmak dokunmatik ekran özelliği ile donatılmış.

1351010213_samsung540u3c.jpg

Ultra touch 5 serisi, sadece 19.9 mm kalınlığında ve 1.69 kg ağırlığında. Cihaz, dokunmatik özellikleri ve bir dizüstü bilgisayardaki tüm işlevleri kullanıcılara sunacak.

Samsung Electronics'in BT Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı David Song yeni seriyle ilgili olarak şu açıklamada bulundu;

"Çok yakın zaman içinde piyasaya sürülecek Windows 8 ile dizüstü bilgisayarların kullanım şekli de değişecek ve buna paralel olarak tüketicilerin de talepleri farklılaşacak. Tüketiciler dokunmatik özellikler talep ederken, aynı zamanda klavye ve fare gibi alışılagelmiş yaygın veri giriş yöntemlerini de kullanmaya devam edebilmeyi isteyecekler. Yeni ULTRA Touch 5 Serimiz daha sezgisel bir kullanımı güçlü bir performans ve daha geniş veri depolama kapasitesi sunarak, müşterilerimizin tüm taleplerini karşılayacak."

Yorumlar
egece
evet beklentilerimiz bu hem dokunmatik hemde eski klavye fare olaylari.android den gina gelmisti artik.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.