Donanım

Samsung'dan Galaxy Note 4 ile birlikte akıllı gözlük geliyor

Samsung, Galaxy Note 4 ile birlikte akıllı gözlüğü Gear Glass'ı bu etkinlikte tanıtacak.

Samsung'dan Galaxy Note 4 ile birlikte akıllı gözlük geliyor

Geçen yıl Ekim ayında Samsung’un, Google’ın akıllı gözlüğü Google Glass’a alternatif olarak bir akıllı gözlük üzerinde çalıştığı haberleri gelmişti. Gear Glass ismi verileceği iddia edilen akıllı gözlüğe ait ilk iddia ünlü Rus bloger Eldar Murtazin’den gelmişti.

Eldar Murtazin, başlangıçta Gear Glass’ın Nisan yada Mayıs ayında resmen tanıtılabileceğini öne sürmüştü ancak Nisan geçti Mayıs ayındayız ve Samsung’dan bu konuyla ilgili herhangi bir kıpırtı yok.

1400047142_gear-glass.jpg

The Korean sitesinin yayınladığı yeni bir rapora göre Samsung, Gear Glass isimli akıllı gözlüğünü Eylül ayında düzenlenecek olan IFA 2014 etkinliğinde tanıtacak. İddiaya göre Koreli dev şirket, IFA etkinliğinde 2014 phaplet akıllı telefon modeli Galaxy Note 4 ile birlikte tanıtacak.

Söylentilere göre gözlük Tizen işletim sistemine sahip olabilir. Donanım olarak ise gözlük kullanıcıların sağ kulaklarına kulaklık ve sağ gözüne ekran gelecek şekilde tasarlanmış. Bakalım Samsung akıllı gözlüğüyle ilgi görebilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.