Donanım

Samsung’dan uygun fiyatlı akıllı bileklik geliyor

Giyilebilir teknoloji ürünleri kategorisinin iddialı isimlerinden Samsung uygun fiyatlı bir akıllı bileklik hazırlıyor. Akıllı bilekliğin detayları haberimizde...


Akıllı telefon dünyasında yaşanan agresif rekabetin bir benzeri artık giyilebilir teknoloji ürünleri kategorisinde yaşanıyor. Samsung söz konusu kategorinin en iddialı üreticilerinden. Güney Koreli firma son dönemlerde birçok akıllı saat ve akıllı bileklik duyuru gerçekleştirdi.  Firmaya yakın kaynaklar Samsung’un bu defa uygun fiyatlı bir akıllı bileklik üzerinde çalıştığını gösteriyor.

1447135482_mi-band-header-1-final.png

Xiaomi Mi Band

SM-R150 model numarasına sahip akıllı bileklik faaliyet ve fitness takip cihazı olarak kullanılacak. Akıllı telefonlara gelecek iletileri de görüntüleyecek SM-R150, uygun fiyatıyla da dikkat çekecek. Fiyatı ve özellikleri itibariyle dünya çapında milyonlar satan Xiaomi Mi Band’a benzeyecek olan Samsung SM-R150'nin Samsung dışındaki diğer Android cihazlarla da uyumlu çalışması bekleniyor.  Zira Samsung, popüler sağlık uygulaması S-Healt’i geçtiğimiz günlerde diğer Android cihazların kullanımına sunmuştu. Hatta Samsung akıllı bilekliğin kullanıcılardan daha fazla ilgi görmesini sağlamak için iOS işletim sistemiyle de uyumlu hale getirebilir. Baktığımızda Fitbit, Misfit ve Xiaomi markalı akıllı bileklikler iOS desteği sunuyor.

İlginizi çekebilir; 

SM-R150’nin uygun fiyatlı olmasından dolayı cihazda kalp hızı ölçüm sensörünün yer alması beklenmiyor. Samsung SM-R150 akıllı bilekliğin tanıtım tarihi şimdilik bilinmiyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.