Donanım

Samsung'tan akıllı telefon üreticilerine müjde!

Bu habere eminizki hem firmalar hem de kullanıcılar çok sevinecekler.


Son günlerde adı Galaxy S3 ile gündemden düşmeyen Samsung, şimdi de sadece kendi ile ilgili değil tüm akıllı telefon üreticilerini ilgilendiren bir haberle gündeme oturdu.

1337603978_galaxys3b04.jpg

Yeni gelen haberlere göre Koreli üretici Samsung, yeni nesil bellekler üzerinde çalışıyor. Samsung'un bu bellekleri sayesinde artık akıllı telefonlar çok daha ince halde üretilebilecek. Firma, bu bellekleri sadece kendi ürettiği modellerde değil tüm diğer markaların modellerinde kullanıma açık halde piyasaya sürecek. Bu habere eminizki hem firmalar hem de kullanıcılar çok sevinecekler.

1337604148_55150-s3.jpg

Şimdiye kadar sadece Samsung Galaxy S III ve HTC One X gibi modellerde 1 GB'lık RAM'leri gördük. Hatta Nokia Lumia 900 ve iPhone 4S gibi yüksek uç telefonlarda bile 512 MB değerinde bellekler bulunuyordu.

Yeni nesil RAM'lerin kullanıcılara ne vaat ettiğine ise Samsung, bu belleklerin kullanımı ile birlikte akıllı telefonların çok daha hızlı, hafif ve daha az pil harcayan batarya olarak kullanıcıya sunulacağını söylüyor.  Kullanıcıların genelinde akıllı telefon alırken seçim yapmalarındaki en büyük etken zaten pil gücü oluyor. Samsung'un bu bellekleri ile telefonların performansı artacak ama pil yine güçlü kalacak.

Önceki modellere göre yüzde 20 ince olacak olan Samsung'un bu modelleri verilen bilgiye göre yıl sonundan itibaren dağıtımına başlanacak. Bu model 2013'te iyice yaygınlaşacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.