Donanım

Samsung’tan da 105 inç kıvrık ekran geliyor

Samsung CES 2014'te ne tanıtacak?


LG’den sonra Samsung da geride kalmadı. Kıvrımlı ekranların sadece estetik amaçlı olduğunu belirterek başlamak istiyorum. Ultra HD TV bu yıl CES’te olması beklenen etkileyici ancak aynısını LG’den de göreceğimiz gelişmelerden biri. 105 inç ekranını tanıtan Samsung bu konuda LG ile rakip oluyor.

 

105 inç olmasının yanı sıra ekran LG’de olduğu gibi kıvrımlı bir tasarım sunuyor. Hem büyük hem kıvrımlı ekran 5120x2160 piksel çözünürlük sunuyor ve bu rakamlar LG’nin ekranıyla tam olarak aynı değerlere sahip.

 

1387716854_samsung-uhdtv.jpg

11 milyon piksel olarak reklamı yapılan ekran 21:9 ekran oranlarına sahip. Samsung bu ekranda Quadmatic Picture Engine teknolojisini kullanıyor. UHD-level resim kalitesi fazla söze yer bırakmayacak kadar iyi bir kalite sunuyor.

7 Ocak’ta CES’te tanıtımı beklenen ekranın fiyatı konusunda bir şey yok ancak fiyatının şimdiki kaliteli ekranları ikiye katlayacağı söylenebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.