Donanım

Samsung'un Esnek Ekranlı Telefonları Çok Yakında

Samsung, esnek ekranların öncüsü oluyor

Samsung'un Esnek Ekranlı Telefonları Çok Yakında

Mobil dünyasında gelişmeler baş döndürücü hızla ilerlerken şirketlerin bu anlamda oluşturduğu rekabet fazlasıyla ilgi çekiyor. Dünyanın önde gelen panel üreticilerinden Samsung'un büyük paralar harcayarak geliştirdiği esnek paneller 2013 yılında karşımıza çıkacak. Cam panellere nazaran daha ince ve daha dayanıklı bir yapı sunan esnek paneller ocak ayında düzenlenecek CES 2013 etkinliğinde karşımıza çıkacak.

Üretim koşullarının AMOLED'e nazaran kolay olması, inç başına daha fazla piksel sığdırılması ve yukarıda bahsettiğimiz gibi sağlam, dayanıklı bir yapı sunması, üreticileri esnek panel üretimine daha fazla yoğunlaşmasını sağlamıştır. LG, Samsung ve Japan Display bünyesinde hacimli üretimin başladığı ancak Samsung'un rakiplerine oranla daha önde olduğu ifade ediliyor.

Samsung cephesinde CES 2013 etkinliğinde 5.5-inç ekran boyutunda ve HD çözünürlük sunan esnek ekrana sahip bir  telefon duyuracağı iddia ediliyor. Hatta bu noktada Galaxy S IV'te aynı yapıda 5inç boyutunda Full HD çözünürlüklü bir ekranın kullanılacağı söyletileride oluşmuştu.

Mobil dünyasında önümüzdeki yıl önemli gelişmeler bizleri bekliyor. Full HD panellerin yanında 2GB RAM standart olarak karşımıza çıkacak. Bu gelişmelerin yanı sıra yılın ikinci döneminde esnek ekranlı telefonlar karşımıza çıkabilir.

Yorumlar
s@mi
Esnek ekran demek kırılmayan ekran demek. Süper olur. Ekran esnesin. Esneyemeyen diğer yapılar her türlü bir yerlere monte edilir.
Cevapla
Misafir
Merhaba, esnek telefon olayı şu aşamada pek mümkün görünmüyor. Ancak bu teknoloji yolunda ilerlerken ilk aşamada karşımıza esnek paneller çıkıyor. Telefonların esneyebilmesi için esnek ekranların yanında esneyebilen kasa, pil, işlemci vs. olması gerekiyor.
Cevapla
burakkaya katılıyorum sana.bu uğurda ilk çalışmaları aslında nokia yapmıştı düşünüyorumda acaba bu patenti sattılarmı bunlar adı bile geçmedi nokianın şaşırdım.hatırlayan olursa damla şeklindeki esneyen şeffaf telefonu dediklerimi anlicaktır.
Cevapla
slavesoul
Esnek telefon olayını merakla bekliyorum. Büyük ekranlı telefonlar katlanabilir yapıya sahip olursa 10 numara olur. Katla cebine koy.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.