Donanım

Samsung'un yeni hafıza kartı serisi gelişmiş bir performans ve dayanıklılık sunuyor

Samsung’un tanıttığı yeni hafıza kartı serileri; yenilenmiş tasarımlarıyla ön plana çıkıyor. Yeni microSD kart serisi, daha yüksek performans ve daha fazla dayanıklılık vaat ediyor.


İleri bellek teknolojisinde dünya lideri Samsung Electronics, dijital görüntüleme ve mobil cihazlar için ideal olan, yeni microSD hafıza kartı serisini piyasaya sundu. PRO, EVO ve STANDART kategorilerinde satışa sunulan ürünler, tüketicilere ve profesyonellere yönelik farklı performans düzeylerine sahip.

Samsung’un bu kapsamlı hafıza kartı serisi birçok farklı tüketiciye çeşitli elektronik cihazlarda kullanılabilecek microSD kartları sunuyor. PRO, EVO ve Standart serileri 4 GB’tan 64 GB’a kadar farklı kapasitelerde satışta.  microSD kartlar genellikle akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlarda kullanılırken, microSD kart yuvası olan bazı fotoğraf makineleri ve görüntü kayıt cihazlarında da micro sd card kullanılıyor. Ayrıca Samsung micro SD kartları SD kart adaptörü sayesinde tüm dijital fotoğraf makineleri, DSLR fotoğraf makineleri ve görüntü kayıt cihazlarında da kolaylıkla kullanabilirsiniz.1402326476_lineupmicrosd-cards.jpg

 Yeni tasarlanmış dış yüzü ve logosuyla Samsung’un yeni hafıza kartı serisi, PRO modeli için profesyonel gümüş, EVO için romantik turuncu, Standart içinse zümrüt mavisi olmak üzere her kategoriye özgü capcanlı renk seçenekleri sunuyor. Yeni hafıza kartlarının üstünde her kartın kapasitesi belirgin şekilde basılmış beyaz rakamlarla gösteriliyor.

Ayrıca Samsung’un yeni hafıza kartları kullanıcıların yüksek performans, kapasite ve güvenilirlik konularındaki artan taleplerini de karşılıyor. PRO ve EVO ürünlerinin her ikisi de Ultra Yüksek Hız (UHS-I) 1. kademe düzeyinde performansı destekliyor ve PRO’da 90MB/s, EVO’da ise 48MB/s’ye kadar okuma hızı sağlıyor.

Geniş depolama kapasite seçenekleri sayesinde yüksek veri depolama hacmi konusunda artan talepler de karşılanıyor. Samsung’un 64GB PRO hafıza kartı sayesinde, kullanıcılar dijital kompakt fotoğraf makinelerinde hafıza kartını değiştirmeye gerek kalmadan yaklaşık 670 dakikalık full HD video (30fps) kaydı yapabiliyor.

Suya, ısıya, x ışınlarına ve manyetik güce karşı dayanıklılık

Yeni hafıza kartlarının dayanıklılığını sağlamak amacıyla Samsung kartları suya, ısıya, x ışınlarına ve manyetik güce dayanıklı olarak tasarlayarak, kartların en zorlu koşullara bile karşı koyabilmesini sağladı. Tüm modellerin 24 saate kadar deniz suyunda dayanma güvencesi bulunurken, bu modellerin çalışma sıcaklığı dayanıklılığı -25°C - 85°C, normal sıcaklık dayanıklılığı ise -40°C - 85°C’dir. Kart içindeki veriler x ışınlarından ve 15.000 gauss’a kadar manyetik güçten etkilenmez. Ayrıca SD kartlar 1,9 tonluk bir aracın gücüne dayanıklıdır.

 1402326493_lineupmicrosd-cards.jpg

Samsung Electronics Marka Ürün Pazarlamadan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Unsoo Kim yaptığı açıklamada, “Samsung, yüksek performans ve ürün kalitesi, geniş kapasite seçenekleri ve sofistike tasarımıyla ürünlerinin rekabet gücünü artırıp hafıza kartları pazarında dünya lideri olmayı hedefliyor” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “İleride daha hızlı çalışan ve daha yüksek depolama hacmi olan yeni nesil hafıza kartları tasarlayarak tüketicilerimizin memnuniyetini artırıp Samsung’un markalı hafıza pazarındaki önderliğini pekiştireceğiz.”

2002’den bu yana NAND Flaş bellek pazarında dünya lideri olan Samsung, geçtiğimiz yıl markalı SSD pazarına girdiği tarihten sadece iki yıl sonra, bu pazarda da en büyük payı almayı başardı. Sektörde kendine haklı bir yer edinen Samsung, bu sene markalı hafıza kartı alanındaki faaliyetlerini de güçlendirip genişletmeyi planlıyor.

Samsung yeni hafıza kartlarını bugün piyasaya sürerek Kore, ABD, Çin, Avrupa ve diğer bölgeler dahil dünya pazarındaki yerini daha da güçlendiriyor. Yeni hafıza kartlarını Türkiye’de Samsung mağazalarında bulabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.