Donanım

Samsung’un yeni nesil SUHD TV'leri bu ay satışa çıkıyor

Güney Koreli üreticinin Tizen işletim sistemiyle çalışan yeni TV'leri yeni bir ekran teknolojisi barındırıyor.


Samsung'un IFA 2014'te görücüye çıkardığı Tizen işletim sistemine sahip SUHD TV serisi bu ay içerisinde Güney Kore'de satışa çıkacak. Televizyonlar 55-inç, 65 inç, 78 inç ve 88-inç boyutlarında olacak ve 5.000 dolardan başlayan fiyatlarla listelenecek.

Samsung kavlis ekran yapısı barındıran TV'lerde Smart Ultra High Definition TV (SUHD TV) adını verdiği yeni bir ekran teknolojisi kullanıyor. Önceki ekran teknolojilerinin olumsuzluk ve kısıtlamalarını aşarak yeni bir kontrast, parlaklık ve mükemmel bir renk gösterimi sunan teknoloji, Samsung'un patentli çevre dosyu nano-kristal teknolojisi ve akıllı SUHD re-mastering görüntü iyileştirme motoruyla destekleniyor.

1423205561_suhd9500002.jpg

Söz konusu nano-kristal teknolojisinde kristal iletkenler farklı ışık renklerini boyutlarına göre düzenleyerek, renkler ve ışık verimliliğini en üst seviyeye çıkarıyor. Daha fazla renk yalpazesi oluşturularak geleneksel televizyonlara kıyasla 64 kat daha fazla dışavurum sağlanıyor.

SUHD TV'ler Quick Connect özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde Galaxy akıllı telefon ve tabletlerle TV'lere hızlı bir şekilde bağlanmak mümkün olacak. Samsung ayrıca televizyonlar için ünlü Hollywood stüdyosu 20th Century Fox'la ortaklığa giderek TV'lere içerik sağlayacak. 

Samsug yeni nesil TV'lerini birinci çeyrek sonuna kadar birçok pazarda satışa sunmayı hedefliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.