Donanım

Sanal gerçeklik gözlüğü Archos VR fiyatıyla dikkat çekiyor

Fransız üretici Archos'ın sanal gerçeklik gözlüğü piyasada dengeleri değiştirebilir.

Sanal gerçeklik gözlüğü Archos VR fiyatıyla dikkat çekiyor

Bütçe dostu telefon ve tablet çözümleriyle adından sıkça söz ettiren Fransız üretici Archos bu defa son dönemin popüler ürünlerinden olan sanal gerçeklik gözlüğüyle karşımıza çıktı. Tasarım noktasında Oculus Rift’e benzeyen Archos VR’yi benzer diğer ürünlerden ayıran en önemli özelliği kuşkusuz fiyatı olacaktır. Samsung da Galaxy Note 4 etkinliğinde Gear VR adlı sanal gerçeklik gözlüğünü duyurmuştu. Cihazın fiyatı ise 200 dolar olarak açıklandı. Diğer üreticilerden gelen modellerinden 100 dolar üzerinde fiyatlandırıldığını görüyoruz. Archos ise sanal gerçeklik gözlüğünün fiyatını 40 dolar olarak belirledi. 

1413872912_1.jpg

6-inç ekran büyüklüğüne kadar akıllı telefonlarla uyumluluk gösteren  Archos VR sadece Android platformuna destek sunmuyor. Aygıt aynı zamanda Windows Phone ve iOS işletim sistemi cihazlarla da uyumlu. Archos VR halihazırda üç platformda 100’den fazla sanal gerçeklik uygulamasına sahip.

3D içerik oynatma özelliğine de sahip Archos VR kasım ayı içerisinde şirketin resmi satış sayfasında listelenecek.  

1413872928_3.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.