Donanım

SanDisk 10 yılda 2 milyar microSD kart satışını kutluyor

10 yıldır hafıza kartı geliştiren SanDisk önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

SanDisk 10 yılda 2 milyar microSD kart satışını kutluyor

Son on yıldır dünyanın en büyük microSD kart tedarikçisi olmayı başaran SanDisk, geride kalan 10 yılda 2 milyar microSD kart sattığını duyurdu. Saniyede neredeyse 6 adetten daha fazla hafıza kartı satmayı başaran firma, 1 milyon satış rakamına ise üç ay sonunda erişmişti.

32MB alan sunan hafıza kartlarıyla sektöre giriş yapan SanDisk, bugün 128 ve 200GB’ı bulan çözümler üretmekte. SanDisk’in rakiplerinden Microdia’nın ise 500GB’lik microSD kartı şu an satışta.

Yüksek depolama alanı ve yüksek hızda okuma/yazma oranları sayesinde 4K içeriklerin saklanmasını önemli ölçüde kolaylaştıran SanDisk, bu sayede 4K teknolojisinin büyümesinde itici güçlerden biri oldu. SanDisk ayrıca Thomson Reuters en iyi global yenilikçi şirketlerden biri olarak seçildi.

 Strateji Analytics tarafından yayınlanan rapora göre ise mevcut akıllı telefonların %75’inde microSD kart desteği bulunuyor. 

1436875574_dogbdaysandisk-600x597.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.