Donanım

SanDisk 128 GB'lık MicroSD kartını tanıttı

SanDisk yeni 128 GB kapasiteli ilk MicroSD hafıza kartını duyurdu.

SanDisk 128 GB'lık MicroSD kartını tanıttı

Günümüzde akıllı cihazlar vazgeçilmez bir gereksinim halini almış durumda. Hal böyle olunca cihazlarımızda bulunan dahili hafızalar çoğu zaman yetmeyebiliyor. Bu bağlamda gereksinimlerin farkında olan dünyanın en büyük disk üreticilerinden biri olan SanDisk yeni 128 GB kapasiteli MicroSD kartını tanıttı.

SanDisk tarafından ilk olarak hayata geçirilen hafıza kartları yüksek depolama boyutuyla kullanıcılarına avantajlar sunuyor. Yeni duyurulan MicroSD kartlar ile artık bundan sonra cihazınızda hafıza sorunu yaşamayacaksınız. Çoğumuz gün içinde akıllı telefon ve tabletlerimize film, şarkı ve fotoğraflar yükleyip bunları daha sonra izlemek amacıyla cihazımızın hafızasında saklıyoruz. hatta yeni akıllı telefonlarda bulunan 2K ve 4K video çekim özelliklerini hesaba katarsak oldukça yüksek kapasiteli bir hafıza kartına ihtiyaç duymamız kaçınılmaz olacaktır.

1393368497_img20140225233813.jpg

Firmanın tanıttığı Class10 sınıfında ki 128 GB'lık MicroSD kart, saniyede 30 megabayt okuma hızına sahip. Bu da hafıza kartınızda bulunan uygulama ve dosyalarınızın daha hızlı açılmasına olanak sağlıyor. Fiyatlandırma olarak henüz bir açıklama yapılmış değil ancak hafıza kartlarının yakın zamanda satısa sunulması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.