Donanım

SanDisk’den 512GB Extreme PRO hafıza kart

SanDisk dünyanın ilk 512GB SD kartını duyurdu.

SanDisk’den 512GB Extreme PRO hafıza kart

Son dönemde piyasaya sunulan kameralarda 4K video kayıt özelliğine fazlasıyla rastlar olduk. 4K çekimin işgal ettiği depolama alanı kullanıcıların yüksek kapasiteli hafıza kartı kullanmasını zorunlu kılıyor. SanDisk bu noktada fotoğrafçıların hayatını önemli ölçüde kolaylaştıran yeni bir kart duyurdu.

Şirket dünyanın ilk 512GB alana sahip hafıza kartını duyurdu. SanDisk posta pulu büyüklüğündeki karta tam yarım terabayt sığdırıyor. 512GB depolama birimine sahip Extreme PRO UHS-I SDXC 90MB/s yazma ve 95MB/s okuma hızında. RescuePRO Deluxe veri kurtarma yazılımına sahip hafıza kartı sıcaklık geçirmiyor. Bunun dışında darbeye dayanıklılık, su geçirmezlik, X-ışını geçirmezlik ve ömür boyu garanti Extreme PRO UHS-I SDXC’de öne çıkan diğer özellikler.

Neredeyse bir PC kadar depolama alanı sunan Extreme PRO’nun fiyatı yabana atılacak gibi değil. 512GB’lik bu hafıza kartını satın almak istiyorsanız 800$’ı gözden çıkarmanız gerekiyor. 

1410726957_sandiskextremepro512gbsdxc-700x661.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.