Donanım

Şarj problemine son!

3M şeffaf optik filmlerle şarj probleminiz sona erecek.

Şarj problemine son!

Cep telefonları artık konuşmanın yanı sıra uygulamalar, oyunlar, filmler, kitaplar, e-mail ve internette gezinme için de kullanıldığından batarya ömrü, satın alınacak ürünün seçim aşamasında önemli bir rol oynuyor. 3M ve Fransız güneş teknolojisi şirketi SunPartner Technologies’in yaptığı iş birliği sayesinde kullanıcılar artık her an bataryasının biteceği endişesinden kurtuluyor. Yakın gelecekte cep telefonları ve tabletler, bir elektrik prizine ihtiyaç duyulmaksızın güneş ışığı ya da yapay ışıkla şarj edilebilecek.

Cep telefonu ve tabletler solar panele dönüşüyor

Wysips, gördüğünüz şey fotovoltaik yüzey anlamına gelen “What You See is Photovoltaic Surface” ifadesinin baş harflerinden oluşuyor. SunPartner Technologies’in ultra ince transparan fotovoltaik katmanı elektronik ekranlara yerleştirilebiliyor. Elektronik cihaz üreticileri bu teknoloji ile herhangi bir yüzeyi, kendi enerjisini doğal ya da yapay ışıktan üreten bir solar panele dönüştürebilecekler. Bu sayede sürekli şarj edilen cihazlar hem iç hem de dış mekânlarda her an kullanıma hazır durumda olacaklar.

 1398844382_oca-cef-group-shot.jpg

3M Şeffaf Optik Yapıştırıcılar, fotovoltaik hücreleri ekipmana yapıştırıyor. Bu yapışkanlar, sıradan yapışkanların neden olduğu kabarcıklanma gibi ekranda bozukluk yaratan görsel hatalardan kaçınmak için özel olarak üretiliyor. 3M Şeffaf Optik Yapıştırıcılar mevcut optik materyaller ve ekran teknolojileri ile çalışmak ve özellikle elektronik endüstrisinin yüksek performanslı gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanıyor.

Hem sürdürülebilir hem de inovatif bir çözüm

3M Elektronik Pazar Materyallerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Herve Gindre, “Elektronik sektörüne hem inovatif hem de sürdürülebilir bir çözüm sunuluyor. Yeni nesil elektronik cihazlarda heyecan verici gelişmelere imza atan SunPartner’ın sıradışı çözümüne, teknik materyallerdeki uzmanlığımızla katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz.” diyor.

 1398844395_3mlogorgb13mm.jpg

3M ve SunPartner Technologies arasındaki iş birliği, tüketicilere elektronik cihazların enerji yönetimini değiştiren sürdürülebilir bir çözüm sunacak. Dünyanın önde gelen mobil cihaz üreticisi için prototipler üzerinde çalışan SunPartner’ın ilk ürünlerinin lisansının  2014’ün ilk yarısında imzalanması planlanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.