Donanım

Seagate 10 TB'lık hardisklerini duyurdu

Seagate 10 TB'lık Guardian hardisk serisini duyurdu.

Seagate 10 TB'lık hardisklerini duyurdu

Depolama çözümleriyle popüler olan Seagate şirketi kişisel bilgisayarlar, NAS sunucusu(Ağa bağlanabilen ve harici disk olarak tanımlanabilen bir cihaz) yada güvenlik amaçlı kullanılan bilgisayarlar için Guardian üst serisi altında IronWolf, Barracuda Pro ve SkyHawk serilerine 10 TB'lık hardisk seçeneklerini resmi olarak eklemiş bulunuyor.Bu aynı zamanda kişisel kullanıcılar için sunulmuş en büyük depolama çözümü.

1469034574_fvfdvf.jpg

Şirketin yaptığı açıklamalara göre her 3 serinin 10 TB'lık yeni harddiskleri farklı amaçlar için dizayn edilmiş.Barracuda Pro 10TB yüksek performans gösteren bilgisayarlar için iyi bir çözüm.Bu harddisk 7200 rpm dönüş hızına sahip.Ayrıca Seagate bu donanım için 5 yıl garanti veriyor.

1469034593_seagate-10tb-guardian-series.jpg

IronWolf 10TB da NAS sunucuları için tasarlanmış.Sağlam yapısı ve döngüsel titreşim sensörleri sayesinde çoklu diskleri olan sistemlerde sarsıntı ve gürültüyü en aza indirgiyor.Bunun dışında RAID optimizasyonu ve güç tasarrufu gibi seçenekler de IronWolf 10TB'ta mevcut.

SkyHawk 10TB ise daha çok güvenlik amaçlı kullanılan bilgisayarlar için tasarlanmış.Bu donanım temel anlamda IronWolf ile benzer fakat 7x24 çalışabilmeye , yüksek kaliteli görselleri ve birden çok kameradan gelen verileri işleyebilmeye uygun şekilde tasarlanmış.

Bu 3 diskin hepsi de 3.5 inç büyüklüğe sahip olmakla beraber SATA 3[6Gbps] veri taşıma standardını destekliyor.Halihazırda IronWolf 469 dolar ve Barracuda Pro 534 dolar fiyat etiketleriyle satışa çıkmış durumda.SkyHawk ise bu yılın sonlarına doğru 460 dolarlık bir fiyat etikeyliyle raflarda yerini alacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.