Donanım

Seagate garanti sürelerini azaltabilir

Satış rakamları ile rakibinin gerisinde kalan Seagate, garanti sürelerini kısaltabilir.


Dünyanın en iyi sabit disk üreticilerinden biri olan Seagate, en son açıklanan satış rakamlarına göre rakibi Western Digital' in gerisinde kalmıştı. Bunun üzerine Seagate' in garanti sürelerinde azaltmaya gideceği söyleniyor.

SweClockers adlı sitenin yaptığı habere göre, Barracuda ve Momentus Green serilerinin garanti süreleri azaltılacak. Bu azaltılmanın gerçekleşmesi durumunda da Seagate' in maliyetleri daha azalacağı söyleniyor. Seagate aldığı karar neticesinde 5 yıllık garanti süresini 2 yıla indirecek.

Bu durumdan XT serisi etkilenmeyecek. Sadece çok satan 500GB ile 2TB arasındaki Barracuda ve Momentus Green modelleri kapsayacak.

Henüz konu ile ilgili Seagate cephesinden bir açıklama gelmedi. Yani aslında verilen karar henüz söylenti. Ne zaman bu uygulamaya geçilecek buda merak konusu ama Seagate' in böyle bir karar alması diğer sabit disk üreticilerini de etkileyecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.