Donanım

Seagate, yeni sabit disklerini duyurdu

Seagate, Barracuda serisi sabit disklerini güncellemeye hazırlandığını açıkladı.


Sabit disk üretiminin %50'sini gerçekleştiren Tayland'daki sel felaketinin rakibi Western Digital'a zarar vermesini fırsat olarak gören Seagate, bilgisayarlar için hazırlamış olduğu Barracuda serisi sabit disklerini çıkaracağını haber verdi.

Seagate, yaptığı açıklamasında Barracuda modellerini duyurmakla kalmadı aynı zamanda HDD ve Solid state disc(SSD)'leri bir araya toplayan  Barracuda XT ailesi depolama sürücülerine de yeniden dikkat çekti. Masaüstü sistemlere için hazırlanan depolama sürücülerinin tamamı 7200 devir hızına güncelledi

Barracuda modellerinde 250GB ile 3TB arası kapasite seçenekleri sunulacak. 3.5-inç boyutunda olan yeni sürücüler SATA-III arabirimini destekliyor ve 7200 devir/dakika hızında çalışıyorlar. 250GB, 320GB ve 500GB kapasiteli modellerinde 16MB, 750GB ve üzeri modellerinde ise 64MB gibi yüksek tampon belleğe yer verilen sürücülerin fiyatları ise 72$ ile 180$ arasında değişiklik gösterecek.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.