Donanım

Sharp, RoboHon isimli en sıradışı akıllı telefonu ile geliyor!

Sharp, RoboHon isimli robot akıllı telefonunu tanıttı.


Bugün birçok cihaz üreticileri mobil pazarda çoğu zaman birbirine çok yakın akıllı telefon tasarımları ile kullanıcının karşısına çıkıyor. Fakat bazen üreticiler alışılmadık cihazları ilede sahneye çıkabiliyor. Tıpkı haberimize konu olan Sharp firması gibi.

1444164462_img20151006234410.jpg

Japon teknoloji üreticisi bir akıllı telefonun yapabildiği tüm işlevlerini gerçekleştirebilen RoboHon adındaki küçük robot akıllı telefonunu tanıttı. RoboHon çağrı yapmak, gelen mesajları ve sesli notları almanın yanısıra yüzleri ve sesleri tanıyan ve hareket edebilen bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Robot akıllı telefon, 1.2 GHz Qualcomm Snapdragon 400 işlemci ile desteklenmekte ve 2 inç diyagonal 320x240 piksel çözünürlüğe sahip küçük bir ekran ile donatılmış.

Yüksekliği sadece 195 mm olan robottaki yerleşik bir projektör sayesinde, kullanıcılar farklı yüzeylere görüntü yansıtabiliyor. RoboHon'un pil ömrü ve diğer özellikleri videoda görünenin haricinde tam olarak bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.