Donanım

Snapdragon 600 Serisi İşlemcileri Değerlendiriyoruz [Video]

2016 yılında piyasaya sunulacak yeni


Qualcomm orta segmentte müthiş işlere imza atıyor ve bu bağlamda firma rakipsiz diyebilriz. Amiral gemisi pazarında Apple ve Samsung Qualcomm'un rakibi olsa da orta segment telefon pazarında Qualcomm; MediaTek, Samsung ve Huawei'nin işlemcilerinden çok daha performanslı ürünler ortaya koyuyor.

2015 yılının en önemli işlemcilerinden birisi olan Snapdragon 615 serisi orta segment telefonların kurtarıcısı oldu. 2016 ile birlikte mimari açıdan değişim gösterecek Snapdragon 6xx serisi işlemcilere yakından bakmak istiyoruz.

Özellikle Snapdragon 618 ve Snapdragon 620 ile birlikte 2016 yılında piyasaya sunulacak orta segment telefonların bu yılın amiral gemisi modeller ile aynı özelliklere kavauşacağını belirtelim. Hem modem tarafında, hem A72 çekirdeklerinin eklenemsiyle performans anlamında, hem de 4K video çekim özelliği ile büyük değişim yaşayacak Snapdragon 6xx ailesi orta segment telefonların fiyatının artmasına sebep olur mı olmaz mı bunu bekleyip göreceğiz. 

Yaşanan bu gelişmeler ışığında orta segment telefonları 2016 yılı içinde 900 TL seviyelerinden almak bizim öngörümüze göre imkansız bir durum olacak...

Dilerseniz 2016 yılında tanışacağımız Snapdragon 6xx serisi işlemcilere yakından bakalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.