Snapdragon 8 Gen 4 iddialı, en güçlüsü o olacak

Snapdragon 8 Gen 4 sızıntısı, grafik açısından yoğun oyunlarda etkileyici performans vaat ediyor. Bu işlemci, oyun severler için heyecan verici olabilir.

Snapdragon 8 Gen 4 iddialı, en güçlüsü o olacak

Qualcomm'un merakla beklenen Snapdragon 8 Gen 4 yonga setinin performansı ve çıkış tarihiyle ilgili önemli detaylar ortaya çıktı. Tanınmış duyumcu Digital Chat Station tarafından sızdırılan bilgilere göre Snapdragon 8 Gen 4, Genshin Impact gibi grafik açısından yoğun oyunları 1080p çözünürlükte sorunsuz çalıştırabilecek. Bu bilgi, yonganın grafik ağırlıklı uygulamalarda oldukça yetenekli olduğunu gösteriyor.

Yonga setinin benchmark skorları hakkında net bilgiler bulunmamakla birlikte, bu sızıntı, performansının yüksek olacağına işaret ediyor. Digital Chat Station ayrıca, Çin'in 1 Ekim'deki Ulusal Günü'nden sonra Snapdragon 8 Gen 4'ü kullanan birçok yeni telefonun piyasaya sürüleceğini belirtiyor. Qualcomm'un yeni yonga setini Ekim ayında tanıtması bekleniyor ve bu sızıntı daha önceki bilgilerle uyumlu görünüyor.

Snapdragon 8 Gen 4 iddialı, en güçlüsü o olacak - Resim : 1

Snapdragon 8 Gen 4 iddialı, en güçlüsü o olacak

İddialara göre, Snapdragon 8 Gen 4'ü ilk kullanan cihaz Xiaomi 15 serisi olabilir. Ardından Redmi'nin K80 serisi ve OnePlus'ın yeni OnePlus 13 modeli de bu yonga setini kullanabilir. Son dönemde, Snapdragon 8 Gen 4'ü taşıyan cihazların benchmark skorları da ortaya çıkmaya başladı. AnTuTu'da yapılan testlerde bu yonga setini kullanan bir cihazın 1.769.083 puan aldığı görüldü. Ancak, bu skor, mevcut nesil Snapdragon 8 Gen 3'ün gerisinde kalıyor. Bunun nedeninin yonga setinin mühendislik örneği olmasından ve test sırasında ağır CPU kısıtlamalarıyla karşılaşmasından kaynaklandığı belirtiliyor.