Donanım

Snapdragon 875 ve 775G AnTuTu puanları açıklandı!

Qualcomm'un yeni Snapdragon 875 ve 775G yongalarının performansları hakkında biraz bilgi sahibi olmaya başlıyoruz. İkilinin AnTuTu puanları açıklandı. İşte detaylar!


Aralık hızla yaklaşıyor ve bu, Qualcomm'un yakında yeni nesil amiral gemisi CPU'sunun yanı sıra üst orta seviye yongaları Snapdragon 875 ve 775G'yi tanıtacağı anlamına geliyor. Ünlü bir Çinli ihbarcı sayesinde, performans açısından ne bekleyeceğimiz konusunda oldukça iyi bir fikir edindik.

Snapdragon 875 ve 775G AnTuTu puanları açıklandı!

Bildirilenlere göre, Snapdragon 875'i çalıştıran prototip platform, test ettiğimiz Snapdragon 865+ ile güçlendirilmiş akıllı telefonlardan neredeyse yüzde 25 daha hızlı ve AnTuTu'da yaklaşık 740.000 puan aldı. Diğer telefonlar ise en yüksek 600.000 puan almıştı.

Bununla birlikte, ham CPU performansını ve daha özel olarak tek parçacıklı iş yüklerini oldukça merak ediyoruz. Sonuçta, yonga setinin farklı bir mimari ve çekirdek düzenlemesinden yararlandığı söyleniyor. 2.84 GHz'de çalışan büyük bir Cortex-X1, 2.42 GHz hızında çalışan üç Cortex-A78 çekirdeği ile birlikte otururken, enerji verimli çekirdek 1.8 GHz hızında çalışan Cortex-A55 olacak. GPU'ya gelince, bu Adreno 660 olacak ve tüm SoC yepyeni 5nm düğüm üzerine inşa edilecek.

Maalesef şu an itibariyle Snapdragon 765G'nin halefi olan Snapdragon 775G'nin mimarisi hakkında herhangi bir ayrıntıya sahip değiliz. Ancak iddia edilen AnTuTu  puanı önemli bir gelişme vaat ediyor. Sadece 320.000 puana ulaşan Snapdragon 765G'nin aksine yaklaşık 530.000 puan aldı. Bu da performansta yüzde 65'lik büyük bir artış.

Bununla birlikte, puanlar doğru olsa bile, testlerin bir prototip test tezgahında çalıştırıldığını ve bu nedenle gerçek performansın değişebileceğini unutmayın.

Yorumlar
İşlemci Mehmet
İşlemciler iyi hoş da benim bilgisayarda RAM sıkıntısı var onu çözmeden bir de yeni işlemciye hiç kalkışmam, bilgisayar toplayanlara iyi şanslar tabi
Cevapla
💎G@kko💎
Snapdragon kalite açısından bahan göre dünyada bir numara
Cevapla
X Artık Biliniyor
Öğrenmiş olduk AKgakka :)
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.