Donanım

5G'de devrim! Telefonlar hız manyağı olacak

Qualcomm, 5G konusunda büyük bir atılım gerçekleştirdi. Snapdragon X65 ve X62 modemler telefonları coşturacak. İşte yeni modemlerin özellikleri.

5G'de devrim! Telefonlar hız manyağı olacak

Dünyanın en büyük çip tasarımcılarından ve üreticilerinden biri olan Qualcomm, yeni nesil Snapdragon X65 5G Modem-RF Sisteminin yanı sıra PC'ler için Snapdragon X65 ve X62 5G M.2 Referans Tasarımlarını tanıttı. X65 5G Modem-RF Sistemi, dünyanın 10 Gigabit 5G kapasitesine sahip ilk sistemi olarak tarihe geçiyor.

Snapdragon X65 ile 5G hız canavarı olacak

Snapdragon X65 Modem-RF sistemi, güç verimliliğinde yükseltmeler ve daha geniş mmWave taşıyıcıları için destek sunuyor. Bağımsız (SA) modda mmWave desteğiyle birlikte mmWave spektrumunda daha geniş 200 MHz taşıyıcı bant genişliğini destekliyor. Ayrıca, FDD ve TDD genelinde 1 GHz'e kadar mmWave spektrumunun ve 300 MHz'lik 6 GHz altı spektrumun spektrumu da destekleyerek bağlantıda devrim yaratıyor.

Snapdragon X65 ile yapılan ikinci büyük yükseltme, çipin kendisinin güç verimliliğini artıran yeni Qualcomm 5G PowerSave 2.0 oluyor. Bildiğiniz gibi akıllı telefonların pil ömürlerini korumalarına yardımcı olmak için daha iyi güç verimliliğine sahip olmak çok önemli. Qualcomm PowerSave 2.0 ile batarya süresini de uzatacak.

Snapdragon X65

Qualcomm, bu yeni çip tasarımlarının piyasaya sürülmesiyle birlikte Snapdragon X65 ve X62 5G Modem-RF Sistemlerini temel alan 5G M.2 referans tasarımlarını da piyasaya sürdü. Bu referans tasarımlar, PC'ler, Her Zaman Bağlı PC'ler, dizüstü bilgisayarlar, Müşteri Tesisleri Ekipmanı, XR, oyun ve diğer mobil geniş bant cihazları gibi 5G özellikli sistemler için yapılacak.

Qualcomm Technologies, Inc. 4G / 5G kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdürü Durga Malladi yeni ürünleri ile ilgili olarak; "Snapdragon X65, 10 Gigabit 5G çağında başı çekiyor ve kapsama alanını ve kapasiteyi, güç verimliliğini ve son kullanıcı için üstün performansı genişleterek neyin mümkün olduğunu belirliyor. Qualcomm Technologies, mobil deneyimleri yeniden şekillendirmek için olağanüstü kapasite, ultra yüksek verim ve düşük gecikme sunan mmWave ile 5G'ye öncülük etmeye devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.