Sony a7s II inceleme - Page 1

Menü
Kameramızın menusü biraz zor olsada. Alıştıktan sonra hızlı bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Sony a7s II inceleme - Page 2

Codec, Kayıt ortamı ve Renk Uzayı

xavc_logo

Kamera Sony’nin F55 ve F5 gibi 4K kamera ile beraber çıkarttığı XAVC codec’ini kullanıyor. Bu sayede kameraya takabileceğiniz Class 10 bir SDXC kartlarına 50mb/s (BBC Broadcast standardı) Full HD görüntü kayıt edebiliyorsunuz. Bunun haricinde bir diğer yenilikte böylesine küçük bir kamerada Renk uzayı olarak gene Sony’nin Sinema kameralarında sıkça gördüğümüz S-Log2. Logaritmik renk uzayı sayesinde high light ve low light değerlerinde sensörün performansı daha da artıyor.

Bununla da kalmıyor eğer 4K kayıt etmek istiyorsanız kamera üzerindeki HDMI 2.0 çıkışından 4K (3.840 x 2.160 QFHD ) data gönderebiliyor. Şu an için kullanabileceğiniz tek kayıtçı Atomos’un çıkardığı yeni Shogun ürünü. Shogun ile ilgili inceleme videolarımıza resim linklerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sony a7s II inceleme - Page 3

Mount Tipi

A7 serisinde olduğu gibi E-tercih edilmiş A7S’te de. E-mount hem APS-C hemde Full Frame sensörlere uygun bir mount tipi bu sayede bir birinden farklı lensler takılabiliyor. Bunun haricinde Flange focal mesafesinin kısa olması Sony ve 3. parti adaptörler ile bir çok lens tipini kullanabileceksiniz demek. Kısaca belirtmek gerekirse PL, Canon EF, Canon F, Nikon G ve Sony A mount lensleri kullanabileceğiz.

Sony’nin yeni çıkardığı full frame e-mount lens gamında şu anda Canon kadar fazla lens seçeneğinin olmadığını düşünürsek bu iyi bir seçim.

Sony a7s II inceleme - Page 4

Bu adaptörler arasında en çok öne çıkanları Metabones’a ait. Metabones’un ilk adaptörü Canon EF lensleri E mounta dönüştüren Mark IV adaptörü. Bu adaptör sayesinde fotoğraf lensinizin diafram kontrolünü kamera üzerinden yapabileceksiniz. MarK IV adaptörünü kullandığınızda her hangi bir netlik veya diafram probleminiz olmuyor. Lensinizin tüm özelliklerini kullanabiliyorsunuz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.