Donanım

Sony, BVM-X300 4K OLED Ana Monitörü ek yeteneklerle güçlendiriyor

Güncellemeler; Yeni Cihaz Yazılımı, HDMI Girişi, İkinci 3G/HD-SDI Bağlantısı ve Yüksek Dinamik Aralıklı Prodüksiyon için geliştirilmiş özellikleri kapsıyor.

Sony, BVM-X300 4K OLED Ana Monitörü ek yeteneklerle güçlendiriyor

Sony, ikinci nesil BVM-X300 OLED ana monitör serisini tanıtıyor. Bu seri, HDR ve 4K prodüksiyon uygulamaları için kullanıcılara daha fazla esneklik ve yeni özellikler sunuyor. Bu yeni BVM-X300 sürümünde, Ekim 2016'dan itibaren, ek HDR EOTF ve işlev desteğiyle güncellenmiş Sürüm 2 cihaz yazılımı, kameralar veya Blu-ray oynatıcılarla kolay bağlantı için HDMI girişi içeren yeni donanım ve daha kolay sistem entegrasyonu için ikinci bir 3G/HD-SDI 4K girişi yer alacak.

Ayrıca BVM-X300 V2 cihaz yazılımı güncellemesi, HDR prodüksiyon için aşağıdakileri kapsayan yeni ekran işlevleri sunuyor:

Yeni ITU-R BT.2100 standardını destekleyen Hibrit Log-Gama HDR EOTF ayarı

S-Log 3 (Canlı HDR) adlı yeni EOTF, canlı prodüksiyon için daha kolay kamera kontrolünü destekler

HDR görüntülerin daha yüksek parlaklık ile görüntülenmesini sağlayan yeni tek dokunuşla bağıl kontrast modları (1/2, 1/3 ve 1/4)

Durum menü sayfasına daha hızlı erişim (Renk alanı, EOTF, Kullanıcı Ön Ayarı ve daha fazlası)

BVM-X300'ün 2015 başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana, bu seri başlıca post prodüksiyon firmaları tarafından renk geçişi için alınmakta ve televizyon programı ve film setlerinde izleme ve kalite kontrolü amacıyla kullanılmaktadır. Profesyonel Monitörler Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü Daniel Dubreuil konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu monitör, post prodüksiyonda 4K ve HDR geçiş için fiilen bir referans standardı haline geldi ve setlerde, mobil prodüksiyonda da başarıyla yolunda ilerliyor. Bu yeni güncellemeler, prodüksiyon ihtiyaçlarına olan talepler gittikçe artarken BVM-X300'ü daha da uyarlanabilir hale getiriyor.”

BVM-X300'ün yeni versiyonunun güncellenmiş fiyatı ayrı olarak duyurulacaktır. Monitörlerine HDMI ve ikinci SDI girişleri ekletmek isteyen mevcut BVM-X300 sahiplerinin Sony servis merkeziyle iletişime geçmesi gerekecektir. Uygulama için makul bir maliyetle donanım ve yazılım değişiklikleri yapılması gerekecektir. Yalnızca V2 cihaz yazılımına yönelik yükseltme alternatifi de bulunmaktadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.