Sony kablosuz hoparlör modellerine bir yenisini daha ekledi

Japon teknoloji devi Sony, geçtiğimiz haftanın ardından bugün bir kez daha yeni kablosuz hoparlör modellerini tanıttı.

Sony kablosuz hoparlör modellerine bir yenisini daha ekledi

Geçtiğimiz hafta Hindistan'da premium sınıf bir Bluetooth hoparlör modeli olan SRS-XV800'ü satışa çıkaran Sony, şimdi de yeni bir taşınabilir kablosuz hoparlör modeli olan SRS-XB100 ile pazarı daha da genişletmeye hazırlanıyor.

Sony'nin yeni hoparlörü SRS-XB100, hem kompakt hem de güçlü bir ses çıkışına sahip Bluetooth kablosuz bir hoparlör olarak öne çıkıyor. Silindir şeklinde bir tasarım ve dayanıklı bir gövdeye sahip olan bu ürün, aynı zamanda IP67 dereceli toz ve su direnci sayesinde dış mekanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Üzerinde bulunan çok yönlü kayışı sayesinde de her yere taşımak oldukça kolaydır.

Sony kablosuz hoparlör modellerine bir yenisini daha ekledi - Resim : 1

Sony kablosuz hoparlör modellerine bir yenisini daha ekledi

Ses kalitesi açısından değerlendirildiğinde ise, Sony'nin bu yeni hoparlör modeli SRS-XB100, tam aralıklı bir hoparlör ve pasif bir radyatör ile donatılmış. Bu da yüksek kaliteli bir ses deneyimi ve güçlü bir bas sunuyor. Sound Diffusion işlemcisi ile birlikte ses, herhangi bir alanda genişletilebiliyor ve iletiliyor. Dahili bir mikrofon ile desteklenen hoparlör, aynı zamanda daha net çağrılar için bir Echo İptal etme işlevine sahip ve bu sayede iki kişi birbirini kesmeden aynı anda konuşabiliyor.

Bunun yanında, Sony SRS-XB100 başka bir hoparlörle de stereo ses için eşleştirilebilir. Bluetooth 5.3 ve Google Fast Pair desteğine sahip olan bu hoparlör, ayrıca 16 saat pil ömrü sunuyor ve USB-C şarj desteği ile geliyor.

Sony SRS-XB100, Hindistan'da 4.990 INR fiyat etiketi ile satışa çıktı. Bu ürün; Siyah, Mavi, Açık Yeşil ve Turuncu olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle geliyor. Alıcılara hem Sony'nin kendi mağazalarında hem de online alışveriş siteleri ve perakende mağazalarda satın alma imkanı sunuluyor.