Donanım

Sony PlayStation 4 resmen tanıtıldı!

Sony yeni oyun konsoluyla ortalığı dağıttı

Sony PlayStation 4 resmen tanıtıldı!

Sony PlayStation 4 bir kaç dakika önce New York'ta yapılan etkinlikte tanıtıldı. Sony 2 saat süren etkinlikte Sony PlayStation 4'ün yanında bir çok tasarımcı ve mühendisiyle yeni oyunları tanıttı.

Aslında PlayStation 4 tanıtımında herkesin şikayetçi olduğu bir durum var. Konsol dışında herhangi bir şey göremedik. Tanıtım sadece oyun videolarıyla yürüdü. Aslında hala PS4'ü tam olarak görmüş sayılmayız.

Gece muhteşem bir gösteriyle ve donanımsal efektlerle gerçekleşirken, asıl merak edilen PlayStation 4'ün özellikleri oldu. PlayStation 4'ten AMD işlemci ile gelmesi bekleniyordu. Ancak böyle bir işlemciden bahsedilmedi.

1361403400_91771065-d3ac-430d-959b-945faad04e71.jpg

Sony oyun sağlayan ortaklarıyla gerçekten heyecan verici bir deneyim vaat ediyor. PlayStation 4'e gelen yeniliklerden biri paylaşım butonu oldu. Sosyal ağ entegrasyonu sağlanan PlayStation'da ayrıca mobil cihazlar için giriş de bulunacak.

Ayrıca önemli özellikleri arasında dual-shock 4, 8GB  hafıza ve 86 kat daha hızlı GPU bulunuyor. 86 kat hızlı işlemci ve büyük bir hard drive kapasitesiyle geliyor. Ancak 'büyük' HDD konusunda rakamlar henüz açığa çıkmadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.