Donanım

Sony RX0 aksiyon kamerasına yeni özellikler geliyor!

Sony RX0 aksiyon kamerasına yeni özellikler geliyor.


Sony, günümüzün kreatif zekalarına daha fazla esneklik, işlev ve yaratıcılık sunan yeni kablolu ve kablosuz çözümlerini duyurdu.

Çıkışı IFA 2017’de duyurulan aksiyon kamerası RX0, Sony’nin beğeni toplayan RX fotoğraf makinesi yelpazesinin gelişmiş görüntü kalitesini, yaklaşık 59mm x 40.5mm x 29.8mm boyutları ve sadece 110 gram ağırlığı ile güçlü, su geçirmez ve ultra kompakt bir gövdeye sığdırıyor.

Ultra kompakt boyutları ve mükemmel çok yönlülüğü, yeni fotoğraf makinesini ister tek başına kullanılsın isterse çok açılı, çoklu olarak kullanılsın, diğer RX0’lar ile birlikte kullanıldığında güçlü bir araç haline getiriyor.

Dar alanlarda farklı montaj seçenekleri için, fotoğraf makinesinde eksiksiz bir simetrik lens pozisyonu ve görüntü kaydırma fonksiyonu da geniş bir yelpazeye yayılan kreatif potansiyelini daha da artırıyor.

RX0 kompakt fotoğraf makinesi, çoklu çekim ve kontrol için hassas doğrulukta senkronizasyon ve kontrolü için kablolu bağlantı ve daha esnek kurulumlar için de kablosuz bağlantının kullanılabildiği iki farklı çözüm sunuyor.

Sony, RX0’a takılan ve kablolu IP üzerinden web tarayıcısı ile kişisel bilgisayardan kontrol imkanı veren, Fotoğraf Kontrol Kutusu (model CCB-WD1) adlı yeni aksesuarın çıkışını duyurdu. Kontrol sinyali IP’ye dönüştürülerek, fotoğraf makinesi ayarları herhangi bir lokasyonda tek bir ağa bağlı kişisel bilgisayardan güvenilir şekilde kontrol edilebiliyor.

Kablolu bağlantı aynı zamanda çok sayıda RX0 fotoğraf makinesi ve Fotoğraf Makinesi Kontrol Kutusunun sorunsuz kontrol ve senkronizasyonuna da imkan vererek, içerik üreticilerinin “bullet-time” veya sanal gerçeklik gibi yüksek kaliteli sinema efektleri yaratmasına veya üst düzey etkinlikleri benzersiz açılardan çekmesine imkan veriyor.

Çok sayıda RX0 fotoğraf makinesi ve fotoğraf makinesi kontrol kutusu çifti kullanılırken, tüm fotoğraf makinelerinin ayarları eş zamanlı olarak değiştirilebiliyor ve aynı anda bütün kameralar kayıt başlatıp-durdurmak üzere tetiklenebiliyor. Ek olarak, mevcut olan video senkronizasyon fonksiyonu da bağlı olan bütün kameraların kendi aralarında senkronize olmasını sağlıyor.

Sony’nin PlayMemories mobil uygulamasının en son sürümü 6.2, RX0 ile eşleştirildiğinde çoklu kamera yeteneklerini genişletiyor.iv Mobil uygulamanın yeni sürümü ile, kullanıcılar akıllı telefon veya tabletlerini bir erişim noktası üzerinden 50’ye kadar RX0 fotoğraf makinesine bağlayarak bunları eş zamanlı olarak kontrol edebilecek.

Yeni PlayMemories mobil uygulamasının 6.2 sürümü bu ay piyasaya sürülecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.