Donanım

Sony Smart Watch 2 özellikler - İnceleme

Sony'ye ikinci bir şans!


Sony'nin akıllı saat serisine bir yenisi daha ekleniyor. Akıllı saatlerin henüz yeterince gelişmemiş teknoloji ve buna rağmen yüksek fiyatlara sahip olması çekiciliğini azaltsa da gelişen bir teknolojinin ilk adımları olarak görebiliriz.

İlk deneyiminde özellikle başarısız bir deneme geçirdiğini söyleyebiliriz. Saatin su geçirmez özelliğinin bile olmadığını düşünürsek, fazla tercih edilmemesine şaşırmamak gerekiyor.

1372433322_smartwatchmicrousb610x458.jpg

Pebble Watch gibi akıllı saat girişimleriyle yarışmaya çalışan Sony'nin şansı ilkinde çok azdı. Şimdi ikincisini çıkardığı akıllı saatiyle piyasaya güçlü bir cihazla gelmesi için ikinci fırsatı oldu diyebiliriz.


Pebble Watch daha önce incelemesini yaptığımız gibi hem iOS hem Android işletim sistemiyle çalışıyor ve su geçirmez özelliğe sahip. Sony de Smartwatch 2'de yeni geliştirme ve özelliklere imza atmış.

1372433337_smartwatchface610x407.jpg

SmartWatch 2'nin tasarımı aliminyumdan yapılmış, Pebble'ın aksine plastik değil. 1.6 inç dokunmatik ekrana sahip ve diğerlerinin aksine OLED ekranla değil LCD ekranla geliyor.Ekran çözünürlüğü 220x176 piksel, orijinaliyle karşılaştırıldığında daha ağır ve daha büyük bir yapıya sahip. 23.5g ağırlığının yanında en iyi geliştirmelerinden biri daha önce bahsettiğimiz gibi su geçirmez özelliği. Ancak su geçirmez özelliğine rağmen Sony bu saatle havuza gitmenizi tavsiye etmiyor.

1372433346_smartwatchpowerbutton610x407.jpg

Smart Watch 2 standart mikro USB girişi bulunduruyor. Bu durum şarj edilmesinde büyük kolaklık sağlıyor. NFC desteğiyle telefonunuz ile SmartWatch uygulamalarını indirebiliyorsunuz.Şaşırtmayan özelliklerinden biri de Bluetooth 4.0'ı tercih etmemesi. Bluetooth 3.0 ve enerji tasaruufu sağlayan bazı protokolleri bulunuyor. Sony bu cihaz için 3-4 günlük batarya ömrü sunuyor. Ayrıca Android işletim sistemiyle çalışıyor.

1372433392_smartwatchband620x465.jpg

Cihazın Eylül ayında satışa çıkması bekleniyor. Apple'ın iWatch söylentileri doğruysa Apple'ın cihazı ile aynı zamanlara denk gelecek. iWatch'un özelliklerine göre Sony bu konuda gölgede kalabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.