Donanım

Sony Xperia Tipo Türkiye'de!

Merakla beklenen Xperia Tipo en sonunda Türkiye'ye geldi!


Sony firması son zamanlarda telefon pazarında oldukça etkin görünüyor. Şirketin son geliştirdiği Xperia serisinin yeni modeli Xperia tipo, Türkiye'de piyasaya sürüldü. Cihaz kullanıcı dostu arayüzü ve kolay kullanım özellikleri ile akıllı telefona kullanan kişilerin tüm beklentilerini karşılıyor.

Fiyatıyla uygun ve işlevselliği ile göz dolduran Xperia tipo, fizy uygulamasıyla da entegre olacak ve kullanıcılara sınırsız müzik keyfi sunacak.

1346777578_tiposiyah3.jpg

Sony Xperia tipo 499 TL'den satışa sunuluyor ve Turkcell İletişim Merkezleri'nde ve Turkcell'in anlaşmalı olduğu zincir mağazalarda şuanda bulabilirsiniz. Ayrıca anlaşmaya göre Xperia tipo ile 3 ay boyunca 250MB internet kullanımı ve sınırsız Facebook deneyimi ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor.

1344540813_xperiatipo2-591x600.jpg

Xperia tipo’nun başlıca özellikleri:

Özellikler: 103x57x13 mm / Ağırlık: 99,4 gram, Google Android 4.0 işletim sistemi, 800 MHz Qualcomm Snapdragon MSM7225AA işlemci

Pil ömrü: Pil – 1500 mAh tipik, 1460 mAh minimum; GSM konuşma süresi – 5 saat (ortalama), GSM bekleme süresi: 470 saat (ortalama), UMTS konuşma süresi – 4,5 saat (ortalama), UMTS bekleme süresi – 545 saat (ortalama), müzik dinleme süresi 30 saat (ortalama), video izleme süresi – 3 saat (ortalama)

Kamera Özellikleri: 3.2 megapiksel kamera, 4x dijital zum, mekan etiketleme, self-timer, send to web, touch capture, video kaydetme

Müzik Özellikleri: Albüm kapağı düzenleme, Bluetooth stereo (A2DP), Playnow, TrackID müzik tanıma, xLoud Deneyimi,

Internet Özellikleri: Yer imleri, Google Play, Google Voice arama, Street View, NeoReader barkod okuyucu, Pan&Zoom, Web tarayıcı (WebKit)

İletişim: Arama listesi, konferans görüşmesi, Facebook uygulaması, hoparlör

Mesajlaşma: Sohbet, e-posta, Gmail, el yazısı tanıma, anında mesajlaşma, resimli mesajlaşma (MMS), akıllı metin girişi, kısa mesaj (SMS)

Eğlence: 3 boyutlu oyunlar, medya tarayıcı, harekete duyarlı oyunlar, radyo, Sony Entertainment Network, video aktarımı, YouTube

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.