Donanım

Sony Xperia Tipo Türkiye'ye geliyor!

Sony Xperia Tipo Türkiye'ye ne zaman gelecek?


Xperia tipo, Sony Mobile’ın geliştirdiği Xperia serisinin yeni modellerinden. Sony bu model ile kullanıcı dostu arayüzü ve kolay kullanım özellikleri ile akıllı telefona yeni geçen kullanıcıların beklentilerini karşılamayı düşünüyor.

Sony’nin Xperia tipo modelinde uygun fiyat ve işlevsellik bir araya gelmiş. Cihaz yeni kullanıcıların web’de gezinirken, fotoğraflarını paylaşırken ya da yeni uygulamalar indirirken akıllı telefonlarından en iyi şekilde yararlanmaları için olanak tanıyor.

1344540813_xperiatipo2-591x600.jpg

Xperia serisi gelecek nesil akıllı cep telefonu anlayışını temsil ediyor. Yeni modeli Xperia tipo ise ilk kez akıllı telefon kullanacak tüketicileri, en kolay şekilde akıllı telefon dünyasıyla tanıştırmayı amaçlıyor. Xperia tipo modeli, en yeni Android işletim sisteminin sunduğu olanakları, uzun pil ömrü ile birleştiren kullanıcılarına özel kurulum kılavuzu desteği sağlıyor. Veri kullanımını tespit eden arayüzü ile de veri yönetimi çözümleri imkanı sunuyor.

Xperia tipo, Android Ice Cream Sandwich işletim sistemi ile birlikte Türkiye’de 1 Eylül’den itibaren beyaz ve siyah renk seçenekleriyle piyasaya sürülecek.

1344543107_xperiatipo.jpg

Xperia tipo’nun başlıca özellikleri:

Özellikler: 103x57x13 mm / Ağırlık: 99,4 gram, Google Android 4.0 işletim sistemi, 800 MHz Qualcomm Snapdragon MSM7225AA işlemci

Pil ömrü: Pil – 1500 mAh tipik, 1460 mAh minimum; GSM konuşma süresi – 5 saat (ortalama), GSM bekleme süresi: 470 saat (ortalama), UMTS konuşma süresi – 4,5 saat (ortalama), UMTS bekleme süresi – 545 saat (ortalama), müzik dinleme süresi 30 saat (ortalama), video izleme süresi – 3 saat (ortalama)

Kamera Özellikleri: 3.2 megapiksel kamera, 4x dijital zum, mekan etiketleme, self-timer, send to web, touch capture, video kaydetme

Müzik Özellikleri: Albüm kapağı düzenleme, Bluetooth stereo (A2DP), Playnow, TrackID müzik tanıma, xLoud Deneyimi,

Internet Özellikleri: Yer imleri, Google Play, Google Voice arama, Street View, NeoReader barkod okuyucu, Pan&Zoom, Web tarayıcı (WebKit)

İletişim: Arama listesi, konferans görüşmesi, Facebook uygulaması, hoparlör

Mesajlaşma: Sohbet, e-posta, Gmail, el yazısı tanıma, anında mesajlaşma, resimli mesajlaşma (MMS), akıllı metin girişi, kısa mesaj (SMS)

Eğlence: 3 boyutlu oyunlar, medya tarayıcı, harekete duyarlı oyunlar, radyo, Sony Entertainment Network, video aktarımı, YouTube

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.