Sony Xperia Z5 Plus görselleri sızdırıldı

Sony Xperia Z5 Plus cep telefonu modelinin bilgileri ve bazı fotoğrafları internete düştü.

Sony Xperia Z5 Plus görselleri sızdırıldı

Sony Xperia 5'i 2019'un sonlarında piyasaya süren Sony kısa bir süre sonra Xperia 5 Plus ile geri dönecek gibi görünüyor. Onleaks ve Slashleaks tarafından sızdırılan render görüntülerinde telefonun nasıl bir tasarıma sahip olacağı ile birlikte donanımsal bazı özellikleri ortaya çıkmış oldu.

Sony Xperia Z5 Plus görselleri sızdırıldı

Sızdırılan görsellere baktığımızda Xperia 5 ve Xperia 5 Plus arasındaki farklar ortaya çıkıyor.  İlk olarak Xperia 5'te kullanılan üçlü arka kameranın yerini, Xperia 5 Plus'ta ekstra ToF sensörüne yer verildiğini görüyoruz. Telefonun ön tarafında ise 8 megapiksellik bir kameraya yer verilmiş.

Sony Xperia Z5 Plus görselleri sızdırıldı - Resim : 1

Ekran tarafına geldiğimizde ise 21:9 en boy oranın korunduğunu görüyoruz. 6,6 inç OLED ekran ile geleceği düşünülen telefonun ekran kasa oranının ise oldukça tatminkar olduğunu söyleyebiliriz. Neredeyse çerçevesiz bir görünüme sahip olan Sony Xperia 5 Plus'ın 168,2 x 71,6 x 8,1 mm boyutlarına sahip olması bekleniyor. Telefonun kalınlığının ise 9,3 mm olacağı öngörülüyor.

Ön tarafında iki adet hoparlörün yer alacağı düşünülen telefonun üst kısmında ise 3,5 mm'lik kulaklık girişinin bulunduğunu eklemek isteriz. Bilindiği gibi pek çok üretici artık cihazlarında kulaklık girişine yer vermiyor.

Sony Xperia Z5 Plus görselleri sızdırıldı - Resim : 2

Snapdragon 865 ile çıkış yapması beklenen Sony Xperia 5 Plus'ın tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceği ise henüz netleşmedi.

Sızan görüntülerden oluşturulan ve bilgisayarda hazırlanan videoda ise telefonun nasıl bir görünüme sahip olacağı net bir şekilde anlaşılıyor.