Donanım
Sony Xperia Z5 Plus görselleri sızdırıldı

Sony Xperia Z5 Plus görselleri sızdırıldı

Sony Xperia Z5 Plus cep telefonu modelinin bilgileri ve bazı fotoğrafları internete düştü.

Sony Xperia 5'i 2019'un sonlarında piyasaya süren Sony kısa bir süre sonra Xperia 5 Plus ile geri dönecek gibi görünüyor. Onleaks ve Slashleaks tarafından sızdırılan render görüntülerinde telefonun nasıl bir tasarıma sahip olacağı ile birlikte donanımsal bazı özellikleri ortaya çıkmış oldu.

Sony Xperia Z5 Plus görselleri sızdırıldı

Sızdırılan görsellere baktığımızda Xperia 5 ve Xperia 5 Plus arasındaki farklar ortaya çıkıyor.  İlk olarak Xperia 5'te kullanılan üçlü arka kameranın yerini, Xperia 5 Plus'ta ekstra ToF sensörüne yer verildiğini görüyoruz. Telefonun ön tarafında ise 8 megapiksellik bir kameraya yer verilmiş.

Sony Xperia Z5 Plus görselleri sızdırıldı - Resim : 1

Ekran tarafına geldiğimizde ise 21:9 en boy oranın korunduğunu görüyoruz. 6,6 inç OLED ekran ile geleceği düşünülen telefonun ekran kasa oranının ise oldukça tatminkar olduğunu söyleyebiliriz. Neredeyse çerçevesiz bir görünüme sahip olan Sony Xperia 5 Plus'ın 168,2 x 71,6 x 8,1 mm boyutlarına sahip olması bekleniyor. Telefonun kalınlığının ise 9,3 mm olacağı öngörülüyor.

Ön tarafında iki adet hoparlörün yer alacağı düşünülen telefonun üst kısmında ise 3,5 mm'lik kulaklık girişinin bulunduğunu eklemek isteriz. Bilindiği gibi pek çok üretici artık cihazlarında kulaklık girişine yer vermiyor.

Sony Xperia Z5 Plus görselleri sızdırıldı - Resim : 2

Snapdragon 865 ile çıkış yapması beklenen Sony Xperia 5 Plus'ın tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceği ise henüz netleşmedi.

Sızan görüntülerden oluşturulan ve bilgisayarda hazırlanan videoda ise telefonun nasıl bir görünüme sahip olacağı net bir şekilde anlaşılıyor. 

 
Yorumlar
Birisi
Muhtemelen fiyatı 15 bin olur
Cevapla
zlatan ibrahimovic
su tasarımı 2 sene once benimsemis olsaydın hala piyasada soz sahibi olabilirdin ama araba takozu tasarımında ısrar edince helak oldun sony efendi gecmis olsundu
Cevapla
happy
keşke Türkiye de satışı olsa.. neden piyasa dan çekildi ki sanki...
Cevapla
💠 GakkoCan 💠
Soninin bu piyasada tutunması zor görini
Cevapla
Lokman
Gakko abi bir zamnlar sonyciydin bakıyorum sony artık seni cezbetmiyor
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.