Donanım

Sony'den 13 inç'lik 'Digital kağıt' geliyor!

Sony, 13.3 inç'lik Digital Paper cihazını Mayıs ayında piyasaya sürmek için hazırlanıyor.

Sony'den 13 inç'lik 'Digital kağıt' geliyor!

Sony,  akıllı cep telefonu, Laptop ve oyun konsollarının yanısıra çeşitli teknolojik cihazlarada imza atmaya devam ediyor. Şirket geçen sene kısa bir demosu gösterilen 13.3 inç'lik Digital Paper cihazını Mayıs ayında piyasaya sürmek için hazırlanıyor. 

1396213786_img20140331000247.jpg

Digital Paper sadece, 357 gram ve 1.200x1.600 gibi yüksek bir ekran çözünürlüğe sahip. Cihaz, 16 seviye gri renkli ekran, dokunmatik denetim, kalemle kontrol özelliklerini bünyesinde barındırıyor.Digital Paper'ın herhangi bir arka aydınlatması bulunmuyor. Bu yüzden ekrandakı yazıları sadece gün ışığında okuyabiliyorsunuz. Öte yandan ekran büyük olduğundan kaydırmaya da daha az ihtiyaç duyuluyor. Cihazın en büyük dezavantajları ise 1.100 Dolarlık bir fiyata ve sadece gün ışığında kullanılabilmesi gösterilebilir.

Sony, cihazın 3 haftalık bir pil ömrü sunduğunu iddia ediyor. Belgeleri Wi-Fi üzerinden yükleyebilen Digital Paper'ın 4GB'lık dahili depolama alanı ve bir SD kart girişi bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.