Donanım

Sony'den görüntülü konferans kullanıcılarının karşılaştığı sorunlara çözüm

Sony’nin sağladığı konferans sistemleri, görüntülü konferans kullanıcılarının en sık karşılaştığı sorunların üstesinden gelerek, ruh sağlığınızı korumanıza yardımcı oluyor.

Sony'den görüntülü konferans kullanıcılarının  karşılaştığı sorunlara çözüm

Sony’nin kullanımı kolay görüntülü konferans sistemlerinin sunduğu üstün görüntü ve ses kalitesi, kablosuz uyumluluğu avantajı ve çok yönlü araçlarıyla şirket toplantılarının dünyanın her yerinde düzenlenmesine imkân tanıyor. Sony konferans sistemleri, görüntülü konferans kullanıcılarının en sık karşılaştığı sorunların üstesinden gelerek, ruh sağlığınızı korumanıza yardımcı oluyor.

1. Aralıklı ses iletimi
Tüm hazırlığınızı yaptınız ve sizi ilgiyle dinleyeceğini düşündüğünüz bir dinleyici kitlesiyle konuşmaya başladınız. Bir anda karşı tarafın hâlâ sohbet ettiğini ve sunumunuza başladığınızı anlamadıklarını fark ediyorsunuz. Bu durum özellikle baştan başlamanız gerektiği durumlarda oldukça can sıkıcı olabilir ve kaçınılmaz bir şekilde sizi planlamanızın dışına iter. Sony’nin istikrarlı ve iyileştirilmiş ses teknolojisi burada devreye girerek hayatı kolaylaştırır. Sony PCS-XG100H ve PCS-XG77H Görsel İletişim Sistemleri, standart özellik olarak 48 kHz yüksek örnekleme frekansında MPEG-4 AAC stereo ses kullanarak iki yönlü iletişim sağlar. Ayrıca PCS-XG100H ve PCS-XG77H, geniş bant stereo yankı engelleyiciye sahiptir. Sesteki rahatsız edici öğeleri ortandan kaldırır ve zaten mükemmel olan sunumunuza daha da hassasiyet katar.

2. Görüntü gecikmesi
Bu cümleyi artık ezberlemişsinizdir: "Biz sizi görüyoruz, siz bizi görmüyor musunuz?" Bazen görüntünün iki tarafa da ulaşması biraz vakit alır. Özellikle de görüntülü konferans sisteminizde farklı ürünlerin karışımını kullanıyorsanız. Sony, sizin ve ofisleriniz ya da uzaktaki konumlarınız için anında iletişim sağlayacak eksiksiz çözümler sunar. PCS-XG100H gibi ısmarlama üzerine üretilen paket sistemler, tüm Sony ürünlerini uyumlu bir şekilde bağlar. Gecikme yerine gülümseyen yüzlerle karşılaşırsınız.

1434018910_4d730ebb31eda8644dca39de40a8cc98-1.jpeg

3. Arka ışık yansıması
-"O köşede hayalet gibi duran kim? Ahmet mi?"
Özellikle üst düzey hissedarlara veya yöneticilere sunum yapıyorsanız katılımcıları doğru tanımanız oldukça önemlidir. Bu noktada Sony View DR ve XDNR teknolojisi devreye girer. Görüntülü konferans kameralarına entegre olan bu özellikler, en güneşli ya da zifiri karanlık, gölgeli ortamlarda dahi kiminle konuştuğunuzu tam olarak görmenizi ve onların da sizi görmesini sağlar. Böylece ürkütücü görüntülü konferanslar geride kalır.

1434019086_68991ac8a6ecfbb56bc8376af3f218a1.jpeg

4. Gerçek zamanlı belge paylaşma eksikliği
Muhtemelen siz de bir görüntülü konferans sırasında ayağa kalkıp elinizde sallanan bir kağıdı kameraya göstermişsinizdir. "Bahsettiğim belge işte bu!" Karşıdaki kişilerin yorgun yüzler ve boş gözlerle size baktığını görürsünüz. Sony'nin PSC-XC1 görüntülü konferans çözümü sayesinde çok yakında Microsoft® Lync'e eş zamanlı olarak bağlanabilirsiniz* ve toplantı sırasında belge paylaşabilir, hatta sorunsuzca düzenleyebilirsiniz. Etrafta sallanan kağıtlara bir son verebilirsiniz.

1434019119_e0edcdf9a7410f0c6b828421bcd67cce.jpeg

5. Kişilerin görüntüye sığmaması
-"Emre orada mı?"
-"Evet, buradayım" 
-"Seni göremiyoruz Emre!"
Asırlara meydan okuyan, "gaipten gelen ses" efsanesi... Artık tarihe karışacak. Sony'nin geniş açılı lensleri, görüntüde olması gereken herkesin görüntüye sığmasını sağlar. Tüm görüntülü konferans kameralarımıza entegre olan güçlü yakınlaştırma işlevi, en küçük toplantı odalarından büyük konferans salonlarına kadar her ortamda daima mükemmel bir görüş açısı elde etmenize imkân tanır, herkes Sony'nin kapsama alanı içinde kalır.
*Uyumluluk teyit edilmeli.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.