Donanım

Sony'den Intel işlemcili en ince tablet PC!

İşte Intel Core İşlemci Ailesi’ne sahip en ince Windows Tablet PC’si VAIO Tap 11!

Sony'den Intel işlemcili en ince tablet PC!

Sony’nin sunduğu dünyanın Intel Core İşlemci Ailesi’ne sahip en ince Windows Tablet PC’si VAIO Tap 11 düşük ağırlığına ve küçük boyutlarına rağmen her kullanıcının kişisel bilgisayar ihtiyacını karşılıyor. Sadece 9,9 mm kalınlığı (klavyesiz) ile, geleneksel bir dizüstü bilgisayar ile aynı kolaylığı sunan tablet biçimli VAIO Tap 11, Intel Core İşlemci Ailesi’nin en son üyesi sayesinde de aynı bilgi işlem gücünü sağlıyor.

Dünyanın en ince gövdesine sahip tablet PC

Sony, ilk olarak amiral gemisi akıllı telefonu Xperia Z’de sunduğu tasarım felsefesinin aynısını şık VAIO Tap 11’de de kullanıyor. Her noktasında dengeli ve simetrik minimalist formu, zarifçe yuvarlanmış köşelere ve tüm kenarlarında pürüzsüz parlak yüzeyleri ile dikkat çekiyor. VAIO Tap 11 tablet PC’ler arasında dünyanın en ince gövdesini de sunuyor.

VAIO Tap 11’in aynı zamanda kablosuz bağlantı üzerinden kullanılabilen, touchpad’e sahip bir aralıklı manyetik klavye/kılıfı da bulunuyor. Bu, kullanıcılara normalde bir dizüstü kişisel bilgisayar üzerinde yapılan yüksek düzeylerde üretkenlik gerektiren işleri yapma yeteneğini de sunuyor. Diğer yandan, klavyeyi çıkartma yeteneği de kullanıcıların çeşitli durumlarda çalışabilmesine imkan veriyor. Manyetik klavye kullanılmadığında ekrana kolaylıkla takılabilmesi sayesinde de ekran için koruyucu kılıf işlevi görüyor.

 1378995764_dsc3420.jpg

Hareket halindeyken bile kapsamlı notlar alabilirsiniz

VAIO Tap 11 üzerinde kağıt ve kalem kullanımını kopyalayabilmek üzere, dizüstü bilgisayar her kullanıcının yaratıcılık ve düzenleme ihtiyaçlarını karşılamak üzere VAIO Inspiration Suite yüklü olarak sunuluyor. VAIO Inspiration Suite, kullanıcıların hareket halindeyken kapsamlı notlar alabilmesini sağlayan CamScanner, VAIO Paper ve VAIO Clip uygulamaları bulunuyor. Kullanıcılar CamScanner üzerinde çekilip düzeltilen görüntüleri alarak VAIO Clip ile görüntünün konusunu çıkartabiliyor, ardından da dijitalleştirici stylus ile VAIO Paper üzerinde görüntülerinin tepesine notlarını yazabiliyorlar. Bu sayede, kullanıcılar kağıt üzerinde kalemle yazı yazmak veya çizim yapmak ile aynı deneyimi ve daha fazlasını elde edebiliyorlar.

Bu kağıt-kalem deneyimi, VAIO dijitalleştirici stylus ile daha da geliştiriliyor. Yüksek doğruluk ve çok düşük paralaks hassasiyeti ile üretilen stylus ile birlikte, biri düşük sürtünme direnci için sert uç diğeri ise kağıt üzerine yazı yazmayı taklit etmek için yumuşak uç olmak üzere iki farklı kalem ucu veriliyor. Böylece, kullanıcının panel üzerine çizdiği her şeyin ekranda da doğru ve direkt olarak taklit edilebilmesi de güvence altına alınıyor.

 1378995786_tap11.jpg

Muhteşem görüntü kalitesi

VAIO Tap 11’in üzerinde bulunan OptiContrast panelin yansımayı azaltarak daha net izlemeyi desteklemesi sayesinde de daha yüksek parlaklık ve kontrast düzeylerine sahip kayda değer ölçüde daha iyi görüntüler sunuyor. Bu, dizüstü bilgisayarın parlak aydınlatmalı odalarda dahi kullanılabilmesi anlamına geliyor. Yapıdaki havanın ortadan kaldırılması yoluyla dokunmatik panel sensörünün ekrana daha da yaklaştırılması sonucunda dokunma hassasiyeti yükseltilerek kullanıcılara daha sezgisel bir deneyim sunulmuş oluyor.

VAIO Tap 11’de Sony’nin sunduğu en iyi ses ve görüntü teknolojisi de bulunuyor. Mobil için TRILUMINOS™ Ekran ile donatılması VAIO Tap 11’e birçok geleneksel ekrandan daha geniş bir renk aralığı kazandırıyor. Sony BRAVIA 2013 televizyon yelpazesinde TRILUMINOS Ekranı yaratan mühendislik deneyiminden yararlanan teknoloji, zengin doğal renkleri yeniden yaratarak görüntüleri daha canlı ve gerçekçi hale getiriyor. ClearAudio+ modu sayesinde, VAIO Tap 11 bozulmasız dinamik baslar ve muazzam tizler sunacak güç ile geliyor. Tek bir basit işlem ile, kullanıcılar şarkıları sanatçının duyulmasını istediği netlik ve derinlik düzeylerinde dinleyebiliyorlar.

Kişisel bilgisayarları başlarken beklemekten sıkılan kullanıcılar için, VAIO Tap 11 üzerindeki Rapid Wake + Eco fonksiyonu bu sorunun ortadan kaldırılmasını sağlarken uyku modunda da VAIO’nuzun pil ömrünü daha da uzatıyor. Kullanıcının daha önce kişisel bilgisayarı üzerinde gerçekleştirdiği görevlere çabucak geri dönebilmesi için tek yapması gereken haftasonu veya hafta tatilleri sona erdiğinde dizüstü bilgisayarlarının klavyesini/kılıfını çıkarmak.

Yeni çok yönlü VAIOTap 11 Eylül 2013’ten itibaren Asya Pasifik bölgesinde temin edilebilecek.


Yorumlar
Misafir
SONY
Cevapla
Sony Tablet PC konusundada kendinden bekleneni yaptı. Efsaneler üretmeye devam Sony...
Cevapla
Sen süpersin sony. Telefon konusunda biraz daha deneyime ihtiyacın var. Andırınlı
Cevapla
Misafir
Sony dünyada liderdi zaten tartışmasız.. ★G@kko★
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.